POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Europa Karpat – konferencja o wielonarodowej współpracy w regionie

Pod patronatem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego odbędzie się (5–7 września) niezwykle ważna dla naszego regionu Konferencja Europa Karpat. W Krynicy spotkają się wybitni eksperci z 60 krajów.

O wielonarodowej współpracy krajów zaangażowanych w projekt „Europa Karpat” najlepiej mówić na jak najszerszym spotkaniu. Dlatego najbliższa Konferencja odbędzie się podczas krynickiego Forum Ekonomicznego. To najbardziej prestiżowa impreza tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu 27-letniej historii stała się nie tylko wizytówką europejskiego dialogu, ale i miejscem, w którym rodzą się ważne idee i materializują istotne projekty. Przyjeżdża na nią ponad 3 tys. gości. Od lat pojawiają się tu szefowie rządów, parlamentów, prezydenci, ministrowie, parlamentarzyści z krajów naszego regionu, eksperci, reprezentanci biznesu, naukowcy, wybitni przedstawiciele świata kultury oraz mediów z ponad 60 krajów.

Bardzo ważną częścią tego spotkania jest Konferencja „Europa Karpat” organizowana przez Sejm RP. Od 2011 roku jest to „karpacka agora” – miejsce wymiany myśli i zawiązywania się cennych inicjatyw. W tym roku wśród ważnych dyskutantów pojawią się między innymi: patron, współtwórca i zarazem główny organizator Konferencji Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. To dzięki jego staraniom doszło do powstania inicjatywy „Europa Karpat”  Marek Kuchciński o Europie Karpat

Wśród zaproszonych uczestników jest także Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak czy Sekretarz Stanu, Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Razem z wybitnymi ekspertami z krajów Europy Środkowej i Wschodniej będą dyskutować między innymi o przyszłości projektu Trójmorze, waluty Euro, naprawie Unii Europejskiej, problemach bezpieczeństwa naszego regionu czy solidarności krajów wobec kryzysu imigracyjnego.

Panele dyskusyjne Forum Europa Karpat:

  • Trójmorze – współpraca 12 państw w regionie
  • Jak naprawić UE?
  • Polityka rozwoju regionów Europy
  • Solidarni ponad granicami: Europejska Polityka Sąsiedztwa i kryzys imigracyjny
  • Bezpieczeństwo w Europie na wschodnioeuropejskim pograniczu UE i NATO
  • Czy Europa Środkowa i Wschodnia obroni cywilizację Zachodu?
  • Euro – korzyści i koszty
  • Oblicza intelektualne Europy Środkowej i Wschodniej
  • Współpraca naukowa państw karpackich

Carpathia_05-001

Carpathia_04

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści