POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości

4 czerwca w podwarszawskich Markach odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, na której politycy i sympatycy partii mieli okazję wysłuchać przemówienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Mój Śp. Brat Lech Kaczyński 11 listopada 2009r. mówił o nowoczesnym patriotyzmie. My powinniśmy pamiętać o tym, że jego wskazania są właściwe dla Polski. Musimy być kontynuatorami dzieła i myśli Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Musimy iść tą drogą, którą wskazał, ku Polsce – powiedział Jarosław Kaczyński podczas konwencji w podwarszawskich Markach.

Wspomniał, iż spotykamy się w dniu, który jest 101 dniem bohaterskiej walki narodu Ukraińskiego.

– Walki o prawo do istnienia, bo tego prawa najeźdźcy Ukraińcom odmawiają. Te 101. dni chwały budzą nadzieję, ale również refleksję nad naszym patriotyzmem. Ukraina przypomina nam, że patriotyzm to nie tylko emocja, ale zobowiązania do działania – do wspólnoty zorganizowanej w państwo. Najważniejszą ze wspólnot jest rodzina, ona tworzy Naród – oświadczył.

Dodał, iż gdy w 2015 r. zdobywaliśmy władze to mieliśmy przygotowany wielki program.

– Program, który wywodził się z patriotyzmu, a także z przekonania, ze Naród jest połączony solidarnością, która wiążę się ze sprawiedliwością. Nastąpiła ogromna zmiana w polityce społecznej. Wydatki na rodzinę, głównie na dzieci, wzrosły o 200 mld zł. To są programy 500 Plus, Maluch Plus, Dobry Start, czy Mama 4 Plus. Nie zapomnieliśmy o seniorach. Mamy niebywały wzrost środków na emerytury do 44 mld zł w 2022r. Patrząc na 13 emeryturę to przekazaliśmy na ten cel 43 mld zł. Dostarczyliśmy darmowe lekarstwa dla 3,5 mln seniorów. Podjęliśmy odpowiednie decyzje i to przyniosło skutek. Dziś dochody państwa są większe o 205,7 mld zł niż w 2015 roku, a dochody całej sfery publicznej o 406 mld zł – zaznaczył.

 Jak wspomniał, Prawo i Sprawiedliwość wyciąga wnioski z tego, co się dzieje.

 – Kiedy mówimy o sprawach państwa, zaczynamy od spraw bezpieczeństwa. Wydatki na obronę wzrosły z 33 mld zł do 57 mld zł. W przyszłym roku będzie to przeszło 96 mld zł. Jest dwukrotny wzrost wydatków na kulturę. Idziemy dobrą drogą, także w tej dziedzinie. Mamy 90% szkół, gdzie jest szybki internet – w 2015 roku było 10% takich szkół. Łączymy gospodarkę z innymi przedsięwzięciami. Mamy do czynienia z pewnego rodzaju połączeniem. To bezpieczeństwo w szerszym sensie, bezpieczeństwo gospodarcze, bezpieczeństwo energetyczne – poinformował.

Podkreślił, że zostały obronione miejsca pracy i przedsiębiorstwa.

– Nasza gospodarka wzrasta, chociaż będą trudności, ale wzrost jest poważny, znaczny. Tarcze, przedsięwzięcia wcześniej wymyślone – to się znakomicie sprawdziło. Biorąc pod uwagę różne przedsięwzięcia, akcję humanitarną, współprace rządu i samorządu – to my wszyscy, ale przede wszystkim społeczeństwo, dokonało rzeczy niebywałej. Przyjęliśmy 3 mln uchodźców bez obozów. Przeszliśmy poprzez różne próby – to oznacza, że mieliśmy i mamy dobry rząd. Polacy powinni uczynić wszystko, jako obywatele, by ten rząd mógł kontynuować swoją misję. Ale to zależy także od nas. Jeśli ta podróż, inne przedsięwzięcia, nasze dotarcie do społeczeństwa z prawdą zostaną przeprowadzone, to nie mam wątpliwości, że żaden rząd, nie uczynił tyle dla Polski, co my! Dlatego kończę jednym wezwaniem: Do zwycięstwa! – powiedział.

fot. Marta Olejnik

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści