POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Zofia Romaszewska odebrała nagrodę im. Lecha Kaczyńskiego

W Sejmie RP Zofia Romaszewska odebrała dziś (4.02.) nagrodę Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, którego szefem jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Łopiński.

Podczas uroczystości prowadzonej przez posła Jacka Sasina, sylwetkę Zofii Romaszewskiej – jej życiorys i zasługi dla społeczeństwa polskiego – przedstawił prof. Włodzimierz Bernacki, który pokreślił, że „swoją aktywnością i zaangażowaniem, codziennym trudem i odwagą cywilną, uczyła moralnie nienagannej postawy w tych trudnych czasach komuny, jakie Polska musiała przetrwać”. Podkreślił jednocześnie, że dawała nadzieję oraz wsparcie nie tylko moralne, ale również finansowe i prawne, a także przypomniał o przygotowaniu Raportu Madryckiego, opisującego łamanie praw w PRL.

„Nie chodzi o poglądy polityczne a wartości moralne, mawiała Zofia Romaszewska i to jest główny powód przyznania tej nagrody” – dodał.

Podczas wręczenia nagrody głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

„Z Zofią Romaszewską znamy się 25 lat. Poznaliśmy się na Mazowieckiej, podczas spotkania, potem były lata współpracy” – mówił, zaznaczając, iż chce podkreślić mniej znane elementy życiorysu Zofii, działalność w podziemiu w 82 r., zorganizowanie radia.

„Czołgi na ulicach, przeświadczenie, że władza może wszystko – to wszystko wywarło na Polakach ogromne wrażenie (…) Całe szczęście, w tamtych ciężkich czasach byli ludzie, którzy sprzeciwiali się ustrojowi i polityce ówczesnej władzy” – wykazywał Jarosław Kaczyński.

Jego zdaniem, do ludzi niosących nadzieję i podnoszących morale społeczeństwa, należała właśnie Zofia Romaszewska.

„Dzisiejszy laur w postaci nagrody dla Zofii Romaszewskiej, jest podziękowaniem za tak aktywny, motywujący życiorys. Zofia Romaszewska zapisała się w historii Polski złotymi zgłoskami” – zakończył Prezes PiS.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści