POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Zmieniamy podkarpackie szkoły: przyszłość, kreatywność, innowacja

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kreatywności szef kancelarii premiera Marek Kuchciński i pełnomocnik rządu ds. GovTech Justyna Orłowska spotkali się z uczniami I LO w Przemyślu.
– Razem kreujemy przyszłość i wzbogacamy teraźniejszość. Zmieniamy szkoły na nowoczesne, atrakcyjne i konkurencyjne z zachodnimi, a w dziedzinach np. gier komputerowych jesteśmy mistrzami (Wiedźmin), więc mamy skąd czerpać, czym się chwalić, czym inspirować. Innowacyjna edukacja nie jest już wyłącznie domeną dużych miast – mówił szef KPRM.
– Nowoczesne technologie rozwijają się w niesamowitym tempie. Na razie człowiek pokonuje sztuczną inteligencję, posiadając cechy takie jak choćby wrażliwość i oby to się nie zmieniło. Nie bójcie się marzyć, myśleć o sobie i przyjaciołach nie tylko jako Polacy, ale mieszkańcy Europy, którzy mimo dramatycznych przeżyć potrafili odbudować się i pięknie tworzyć swoją przyszłość – przekonywał Marek Kuchciński.
Uczniowie, nauczyciele oraz twórcy gry This War of MineL wzięli udział w interdyscyplinarnej lekcji języka polskiego oraz historii, a tematem przewodnim był los cywili podczas konfliktów zbrojnych i skutki totalitaryzmów.
To kolejna inicjatywa GovTech dla Podkarpacia. Z programu Laboratoria Przyszłości skorzystało 99 proc. szkół. Rząd przeznaczył ponad MILIARD złotych na nowoczesny sprzęt wspierający rozwój kompetencji uczniów.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści