POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Zmarła Olga Johann, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy, radna PiS

Olga Johann zawsze stała po odpowiedniej stronie. Miała wielki szacunek dla swojego kraju i wielkie serce dla ludzi. Była członkinią komisji w Ministerstwie Oświaty zajmującą się problematyką młodzieży niepełnosprawnej. Pracowała także w Młodzieżowym Telefonie Zaufania, była biegłą w sądzie dla nieletnich, potem kandydatką PiS na rzecznika praw dziecka. Jako radna Warszawy walczyła o stare kamienice, grunty oddane dekretem Bieruta, dekomunizację ulic, o powrót starych, przedwojennych nazw. „Trzeba walczyć o prawdę historyczną” – mówiła.

W latach 2002–2006 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Była też przewodniczącą Krajowej Komisji Rewizyjnej Prawo i Sprawiedliwość.

13 grudnia 2016 roku w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce – za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Olgę Johann KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI.

dwnld68971816 (1)

fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści