POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Wystartowały zapisy na szczepienia dla seniorów powyżej 80. roku życia

Rejestracja rozpocznie się 15 stycznia, a od 22 stycznia będą mogły rejestrować się również osoby, które ukończyły 70 lat. Działa 6 tys. punktów, w których od 25 stycznia będą wykonywane szczepienia.


Na szczepienie można umówić się drogą telefoniczną, internetową, punkcie szczepień lub kontaktując się ze swoim lekarzem POZ.

Rejestracja telefoniczna

  • Dostępna pod nr telefonu: 989.
  • Infolinia szczepień działa całą dobę, siedem dni w tygodniu również w dni świąteczne.
  • Połączenie jest bezpłatne, dostępne w języku: polskim angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Osoby starsze mogą umówić się same, za pośrednictwem bliskich lub opiekunów.
  • Do zapisu niezbędny jest PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który przyjdzie wiadomość potwierdzająca wizytę na szczepienie.
  • Można wskazać dobrowolny punkt w jakim chcemy się zaszczepić, niekoniecznie musi być to miejscowość, w której mieszkamy.

e-Rejestracja (internetowa) dostępną jest pod adresem:

https://www.pacjent.gov.pl/

System automatycznie zaoferuje pięć dostępnych terminów w punktach blisko adresu zamieszkania.  Nie oznacza to jednak, że w tym przypadku pacjent będzie zmuszony do szczepienia w konkretnym punkcie. Każdy po dokonaniu rezerwacji dostanie powiadomienie SMS, a także przypomnienie dzień przed planowanym terminem.

Aby móc zarejestrować się online, potrzebny jest dostęp do Profilu Zaufanego. Osoby nieposiadające takowego zobowiązane są skontaktować się z infolinią NFZ pod numerem: 989.

Rejestracja jest również możliwa poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień lub ze swoim lekarzem POZ.
Lista punktów szczepień dostępna jest pod adresem:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Wiadomość o wykonanym szczepieniu zostanie wprowadzona do e-Karty Szczepień w systemie. Osoba zaszczepiona otrzyma dokument potwierdzający szczepienie.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści