Rejestracja rozpocznie się 15 stycznia, a od 22 stycznia będą mogły rejestrować się również osoby, które ukończyły 70 lat. Działa 6 tys. punktów, w których od 25 stycznia będą wykonywane szczepienia.
Na szczepienie można umówić się drogą telefoniczną, internetową, punkcie szczepień lub kontaktując się ze swoim lekarzem POZ.
Rejestracja telefoniczna
- Dostępna pod nr telefonu: 989.
- Infolinia szczepień działa całą dobę, siedem dni w tygodniu również w dni świąteczne.
- Połączenie jest bezpłatne, dostępne w języku: polskim angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Osoby starsze mogą umówić się same, za pośrednictwem bliskich lub opiekunów.
- Do zapisu niezbędny jest PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który przyjdzie wiadomość potwierdzająca wizytę na szczepienie.
- Można wskazać dobrowolny punkt w jakim chcemy się zaszczepić, niekoniecznie musi być to miejscowość, w której mieszkamy.
e-Rejestracja (internetowa) dostępną jest pod adresem:
System automatycznie zaoferuje pięć dostępnych terminów w punktach blisko adresu zamieszkania. Nie oznacza to jednak, że w tym przypadku pacjent będzie zmuszony do szczepienia w konkretnym punkcie. Każdy po dokonaniu rezerwacji dostanie powiadomienie SMS, a także przypomnienie dzień przed planowanym terminem.
Aby móc zarejestrować się online, potrzebny jest dostęp do Profilu Zaufanego. Osoby nieposiadające takowego zobowiązane są skontaktować się z infolinią NFZ pod numerem: 989.
Rejestracja jest również możliwa poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień lub ze swoim lekarzem POZ.
Lista punktów szczepień dostępna jest pod adresem:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Wiadomość o wykonanym szczepieniu zostanie wprowadzona do e-Karty Szczepień w systemie. Osoba zaszczepiona otrzyma dokument potwierdzający szczepienie.