POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Wybory władz Okręgu 22 – Krosno

Sobotnie wybory na prezesa Okręgu nr 22 ponownie wygrał rekomendowany przez Jarosława Kaczyńskiego Marek Kuchciński. Kandydaturę marszałka Sejmu poparło 359 delegatów, 19 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

Marszałek zarysował zadania, jakie stoją przed podkarpackim okręgiem. Jako najważniejsze wymienił rozbudowę struktur, organizowanie spotkań w poszczególnych sołectwach oraz przygotowanie programu dotyczącego zrównoważonego rozwoju. Rok 2017 to według Kuchcińskiego czas na renegocjacje umów z Unią Europejską na wydawanie pieniędzy w poszczególnych województwach.

Marek Kuchciński podkreślał także rolę, jaką w życiu  kraju odegra młode pokolenie. –  Za dwa, trzy lata będziemy mieć tysiące nowych, uprawnionych do głosowania, roczników. Wiele z tych osób ma poczucie patriotyzmu, poczucie dumy z bycia ponad 1500-letnim narodem, dostrzega potrzebę wzmacniania znaczenia państwa. Wnioski z tego należy wyciągnąć oraz wykorzystywać także w stosunkach międzynarodowych – przekonywał.

poparcie

Marek Kuchciński przedstawił również zmiany dotyczące poparcia dla PiS oraz dokonania partii w kraju, w obrębie województwa i Okręgu 22, m.in. dotyczące programu 500+, sześciolatków, leków dla seniorów czy obniżenia wieku emerytalnego. Przypomniał sukces w wyborach do Europarlamentu, samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych. Mówił również o konieczności zmian w organizacji szkół prowadzonych przez samorządy, programie nauczania, naprawie szkolnictwa wyższego, zwiększeniu bezpieczeństwa kraju, nie tylko na granicy – szczególnie Schengen – ale i poprzez wykorzystanie zainteresowania młodych ludzi służbą w wojsku. Zapowiedział obecność Batalionu Brygady Obrony Terytorialnej w każdym powiecie w Polsce. Marek Kuchciński mówił również o wadze inicjatyw transportowych (nie tylko Via Carpatia S19, A4, ale i szeregu połączeń lokalnych, remontach dróg gminnych i powiatowych). – To wyzwania, którym musimy sprostać – powiedział.

Poniżej wyniki wyborów przeprowadzonych przez Zjazd Okręgowy – Okręgu 22 w dniu 26.11.16 r. w Krośnie:

wyniki-wyborow-zjazd-okregowy-okregu-22-krosno-26-11-16-r

dscf8385

dscf8180

dscf8213

dscf8075

dscf8140-001

dscf8197

dscf8433-001

dscf8424

dscf8156 dscf8177

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści