POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Współpraca bilateralna i strategiczne partnerstwo – spotkanie Marszałka Sejmu z Ministrem Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu

O wzmocnieniu współpracy międzyparlamentarnej, energetycznej, zbliżającym się szczycie parlamentów w Warszawie rozmawiał dziś marszałek Sejmu Marek Kuchciński z ministrem spraw zagranicznych Azerbejdżanu Elmarem Mammadyarovem.

W trakcie spotkania Marszałek Sejmu przekonywał o znaczeniu współpracy bilateralnej oraz konieczności zbliżenia parlamentów polskiego i azerskiego. Podkreślił też istotną rolę instrumentu jakim jest Partnerstwo Wschodnie.

Ponadto politycy zauważyli, że Polska i Azerbejdżan mają podobne stanowisko w sprawach energetyki, dostawy ropy i gazu. Dyskutowali też o możliwości podpisania umowy o strategicznym partnerstwie, które miałoby wzmocnić działania na linii między Morzem Bałtyckim, Czerwonym i Kaspijskim. – Idee te są warte zaangażowania się. Z naszej strony będzie pełne wsparcie dla tego typu działań – powiedział Marszałek.

Z kolei Elmar Mammadyarov podkreślił, że wszyscy polscy prezydenci odwiedzali Azerbejdżan i pozytywnie wspominał kontakty z Lechem Kaczyńskim, który, jak zauważył minister, był silnym obrońcą interesów Polski.KU126474 KU126481

tekst: Kancelaria Sejmu

foto: Paweł Kula

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści