POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Wielka koalicja razem do wyborów

5 października w Stalowej Woli odbyło się spotkanie wielkiej koalicji, która wspiera Prawo i Sprawiedliwość. W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz liderzy koalicyjnych ugrupowań.

Wielka koalicja idzie razem do wyborów

Solidarna Polska, Prawica Rzeczypospolitej oraz Polska Razem będą wspierać Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzących wyborach samorządowych.

– Szczególnie cieszymy się, że informacja o zjednoczeniu, współpracy wielu środowisk patriotycznych jest komunikowana tutaj, w Stalowej Woli, w mieście, które zrodziło się ze zgody narodowej, ze wspólnej odpowiedzialność za sprawy tej małej, naszej lokalnej, ale też tej dużej ojczyzny– mówi Lucjusz Nadbereżny, kandydat na prezydenta miasta z ramienia PiS.

Podczas spotkania Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński zaznaczył, że władze samorządu województwa podkarpackiego, które zmieniły się przeszło 1,5 roku temu dobrze realizują powierzone im zadania. Poparcie dla marszałka Władysława Ortyla wyraził także przedstawiciel koalicjanci, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk oraz lider Polski Razem Stanisław Kruczek i Solidarnej Polski- Mieczysław Golba.

– My, jako najmłodsza partia na scenie politycznej- Polska Razem- idziemy w tej koalicji do wyborów samorządowych. Rozmowy koalicyjne oczywiście były trudne, bo i koalicja, bo i partner jest duży, wymagający, ale wierzymy, że zwyciężymy w tych wyborach samorządowych i oczywiście prosimy o głosy– mówi Stanisław Kruczek, lider podkarpackich struktur Polska Razem.

– Zjednoczona prawica- to już stało się faktem. Dzisiaj tylko wspólna lista i myślę, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki. Mamy mocne listy w każdym okręgu i w związku z tym na pewno województwo podkarpackie będzie się rozwijać dzięki dobrej koalicji, dzięki dobrym, sprawdzonym samorządowcom, którzy już od wielu, wielu lat już na ziemiach podkarpackich działają, pracują, poświęcają swój czas rodzinny, prywatny, nie tylko 8 godzin. Od wielu lat tych ludzi znamy– mówi Mieczysław Golba, lider Solidarnej Polski.

Podczas konferencji Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk podkreślił, że jest uzgadniany właśnie kontrakt dla naszego województwa oraz Regionalny Program Operacyjny na lata 2014 – 2020.

– Są to ogromne środki, które popłyną do samorządów, do przedsiębiorców. Myślę, że tak zostaną skonstruowane, że województwo podkarpackie zyska w latach 2014- 2020– przekonuje Bogdan Romaniuk.

PiS chce wspierać wszystkich po równo

Wicemarszałek Sejmu VI i VII kadencji Marek Kuchciński podkreślił, że koalicjanci mają ambitny plan. Chcą wziąć odpowiedzialność za dzieje, za przyszłość województwa w następnych 4 latach. Jeśli dojdą do władzy, wsparciem obejmą wszystkich w równym stopniu. Gminy, które najbardziej potrzebują pomocy będą traktowane w sposób szczególny. Celem PiS-u będzie zniwelowanie różnic w standardzie życia, zarobkach mieszkańców wszystkich podkarpackich ziem.

– Dla nas rozwój województwa, jako rozwój zrównoważony polega na tym m.in., że wszystkie ziemie województwa powinny być otoczone opieką i wsparciem w równej mierze– mówi Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu VI i VII kadencji.

Lucjusz Nadbereżny to kandydat, na którego warto zagłosować

Marek Kuchciński podkreślił, że Lucjusz Nadbrzeżny, kandydat koalicji na prezydenta, to jedyny poważny kandydat, którego warto popierać.

– Zachęcamy wszystkich, którzy mają dosyć rządów obecnej władzy w Stalowej Woli do poparcia kandydatów z naszej listy. Chcieliśmy się zwrócić do wszystkich, także i tych, którzy na co dzień nie interesują się polityką, ci którzy są rozczarowani co do władz państwowych i publicznych i centralnych państwowych. Idźcie do wyborów i głosujcie na Lucjusz Nadbereżnego i na wspólnych kandydatów tej wielkiej koalicji prawicowej, która na Podkarpaciu ma wielki plan- unowocześniać nasze województwo, odbudować zaufanie, także do Stalowej Woli i ziem stalowowolskich– mówi Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu VI i VII kadencji.

Lucjusz Nadbereżny podziękował za obecność i wparcie Wicemarszałkowi Sejmu. Podkreślił, że obecność koalicjantów jest zapowiedzią dobrej współpracy.

– Stalowa Wola, jako jeden z najważniejszych obiektów gospodarczych tego regionu, potrzebuje wielu zmian, wsparcia, również budżetu państwa, chociażby w sprawie obwodnicy, również wielu innych ważnych kwestii, tak, aby nasz przemysł zbrojeniowy, aby wszystko to, co w Stalowej Woli stało ku jej podstaw, ku jej początku, ta piękna idea Centralnego Okręgu Przemysłowego, mogła być wspólnie odbudowywana. Ja jestem przekonany, że nasze zwycięstwo w samorządzie jest początkiem wielkich zmian w Polsce– mówi Lucjusz Nadbereżny, kandydat na prezydenta Stalowej Woli.

Lucjusz Nadbereżny wyraził nadzieję, że w przyszłym roku zmienią się władze, a dzięki temu współpraca na linii Stalowa Wola – Podkarpacie – Warszawa będzie bardzo dobra.

W konferencji prasowej, która odbyła się w Centrum Samorządowym Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyło wielu kandydatów tej partii. Wśród nich znalazły się osoby posiadające duże doświadczenie polityczne, samorządowe m.in. senator Janina Sagatowska, Poseł Antoni Błądek, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Lidia Błądek, radni powiatowi i miejscy: Janusz Zarzeczny, Jan Sibiga, Wiesław Siembida, Zbigniew Paszkiewicz, Grażyna Janik. Pojawili się także nowi, mniej znani kandydaci.

{gallery}phocagallery/00_2014/wielka_koalicja_razem_do_wyborow{/gallery}

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści