POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Wicemarszałek Sejmu z wizytą na Opolszczyźnie

01Marek Kuchciński odwiedził dziś kilka miast na Opolszczyźnie. Był m.in. w Brzegu, gdzie osobiście zapoznał się ze stanem zabytków w centru miasta i poparł pomysł budowy mostu na Odrze, który odciążyłby miasto. Marek Kuchciński odwiedził dziś Brzeg, Grodków, Kędzierzyn-Koźle, Nową Cerekiew, Głubczyce oraz Opole. W Opolu wicemarszałek Sejmu pojawił się na konferencji prasowej, podsumowującej kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości.

Zadeklarował, że będzie wspólnie z opolskimi działaczami PiS i samorządowcami apelował do koalicji rządzącej o wsparcie w dwóch sprawach, ważnych dla regionu.

02– Pierwsza kwestia to budowa mostu w Brzegu, który odciąży zabytkową część miasta i wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo powodziowe. Druga sprawa to przywrócenie przez rząd programu dla Odry, odbudowa spławności tą rzeką, a także wsparcie dla Czech w sprawie budowy dużego kanału między Bugajem a Odrą. Kanał ten połączyłby Europę północną z południowo-środkową. Województwo opolskie znacznie by na tym zyskało – mówi Marek Kuchciński.

Wicemarszałek Sejmu mówił też w Opolu o propozycji przywrócenia wieku emerytalnego: 60 lat dla kobiet oraz 65 dla mężczyzn. – Obecny wiek emerytalny utrudnia i zniechęca ludzi starszych do pracy, a jednocześnie zabiera pracę ludziom młodym. To sprawia, że 300 tysięcy osób z Opolszczyzny emigruje na zachód za pracą. To jedna z największych tragedii, że rząd w ciągu 8 lat nie znalazł na to recepty – dodaje Kuchciński.

Żródło: http://www.24opole.pl/

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści