POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński z wizytą w powiecie rybnickim

01 grupowe19 września na zaproszenie Senator Izabeli Kloc Ziemię Rybnicką, Mikołowską i Jastrzębską odwiedził Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński.  

Pierwszym miejscem jego wizyty był Mikołów, gdzie spotkał się z samorządowcami, Przewodniczącym Rady Powiatu Mikołowskiego Adamem Lewandowskim i Wicestarostą Markiem Szafrańcem. Rozmowa dotyczyła rozwoju oświaty, wizji nadzoru pedagogicznego oraz niepokojących działań Poczty Polskiej związanej z likwidacją placówek, m.in. w Mikołowie. Następnie złożył kwiaty pod tablicą przy kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w  Czerwionce, która upamiętnia Polaków zamordowanych w Katyniu w 1940 roku oraz ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.  

Wicemarszałek Sejmu rozmawiał z mieszkańcami powiatu rybnickiego na temat problemu górnictwa i koksowni Dębieńsko. Centralnym momentem wizyty Marszałka Kuchcińskiego było programowe spotkanie poświęcone zbliżającym się wyborom, z członkami oraz sympatykami Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie było okazją do szczegółowego zaprezentowania projektów ustaw przedstawionych przez Wiceprezes PiS Beatę Szydło – kandydatkę na Premiera rządu RP podczas Konwencji Wyborczej PiS, która odbyła się 12 września 2015 r.  

Marszałek Kuchciński w swojej wypowiedzi nawiązał również do majowych wyborów prezydenckich, w których Prezydent Andrzej Duda w naszym okręgu wyborczym pokonał kandydata PO. Spotkanie było podsumowane wspólnym zdjęciem kandydatów do Sejmu i Senatu oraz wolontariuszy z mocnym przesłaniem “Damy Radę, Zwyciężymy!”. 

Ostatnim punktem wizyty był V Jastrzębski Bieg Uliczny, tzw.Jastrzębska Dziesiątka. Marszałek Marek Kuchciński kibicował Norbertowi Małolepszemu, Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój – kandydatowi PiS do Sejmu RP z Jastrzębia-Zdroju, który brał osobiście udział w biegu. W przerwach między spotkaniami Marszałek miał okazję podziwiać piękny rybnicki Rynek oraz wypić dobrą kawę w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju. Nie obyło się bez rozmów z mieszkańcami Jastrzębia spotkanymi w Parku Zdrojowym. 

{gallery}005_2015/10/wizyta_w_powiecie_rybnickim{/gallery}

Źródło: http://www.naszrybnik.com

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści