POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński jest liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 22

Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński jest liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 22 w Krośnie; okręg obejmuje b. woj. krośnieńskie i przemyskie. Z tej części Podkarpacia PiS zgłosiło również dwoje kandydatów do Senatu. “W piątek w Okręgowej Komisji Wyborczej w Krośnie złożyliśmy dokumenty potrzebne do rejestracji listy kandydatów PiS w wyborach do Sejmu w okręgu nr 22 oraz naszych kandydatów w wyborach do Senatu w okręgach nr 57 i 58. Pod listami do Sejmu zebraliśmy 15 tys. podpisów, a pod kandydaturami do Senatu po pięć tys.” – powiedział PAP sekretarz zarządu okręgu PiS Krzysztof  Sobolewski.

60-letni Kuchciński jest posłem od 2001 r. Był m.in. przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS; wicemarszałkiem Sejmu VI i VII kadencji. W latach 80. represjonowany za działalność opozycyjną. Od 1990 do 1999 r. należał do Porozumienia Centrum; w 2001 r. wstąpił do PiS.

Drugie miejsce na liście w okręgu krośnieńskim ma radna sejmiku woj. podkarpackiego, jedna z tzw. “aniołków Kaczyńskiego” – Anna Schmidt–Rodziewicz.

Z trzeciej pozycji startuje wiceburmistrz Sanoka Piotr Uruski, który jest kandydatem Solidarnej Polski.

Natomiast przedstawicielka ugrupowania Jarosława Gowina – Dorota Łukaszyk – startuje z 20. miejsca na liście.

O mandaty poselskie ubiegają się też aktualni posłowie PiS: Piotr Babinetz – z czwartego miejsca, Stanisław Piotrowicz – z siódmego i Bogdan Rzońca – z ósmego.

Natomiast o dwa miejsca w Senacie z tej części Podkarpacia zabiega dwoje kandydatów. 62-letnia Alicja Zając, wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej senatorze
Stanisławie Zającu, startuje w okręgu nr 57 obejmującym powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński i Krosno. Senatorem jest od 2010 r.; m.in. wiceprzewodnicząca senackiej komisji środowiska. Od wielu lat działa w Polskim Czerwonym Krzyżu.

W okręgu nr 58 utworzonym z powiatów bieszczadzkiego, jarosławskiego, leskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, przeworskiego, sanockiego i Przemyśla kandydatem został
Mieczysław Golba. 49-letni Golba jest przedsiębiorcą i działaczem piłkarskim; poseł od 2005 r. W 2011 r. przeszedł z PiS do Solidarnej Polski.

W kończącej się kadencji okręg nr 58 w Senacie reprezentował Andrzej Matusiewicz (PiS), który w obecnych wyborach z miejsca szóstego ubiegał się o mandat poselski z list PiS.

(PAP)

Sejm RP

1. Marek Kuchciński, Przemyśl
2. Anna Schmidt–Rodziewicz, Jarosław
3. Piotr Uruski, Sanok
4. Piotr Babinetz, Krosno
5. Witold Lechowski, powiat jasielski
6. Andrzej Matusiewicz, Przemyśl
7. Stanisław Piotrowicz, Krosno
8. Bogdan Rzońca, Jasło
9. Teresa Pamuła, powiat lubaczowski
10. Adam Śnieżek, powiat brzozowski
11. Tomasz Kojder, Przeworsk
12. Bożena Ryczan, powiat przemyski
13. Ryszard Jędruch, powiat przeworski
14. Anna Wołtosz, powiat krośnieński
15. Barbara Krajewska, powiat przemyski
16. Jan Zuchowski, powiat lubaczowski
17. Maria Cisoń, powiat jasielski
18. Łukasz Ciółkowski, Lesko
19. Elżbieta Kot, powiat brzozowski
20. Dorota Łukaszyk, powiat bieszczadzki
21. Lidia Lipka, powiat krośnieński
22. Janusz Cecuła, powiat sanocki

Senat RP

Alicja Zając – okręg senacki nr 57, powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński oraz miasto na prawach powiatu Krosno.

Mieczysław Golba – okręg senacki nr 58, powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miasto na prawach powiatu Przemyśl.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści