POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Wicemarszałek Marek Kuchciński spotkał się na z mieszkańcami Gniezna, Wilczyna i Koła

nasze mistoW dniu 29 września br. wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński spotkał się z mieszkańcami Gniezna, Wilczyna i Koła. W swoich wystąpieniach przedstawił główne założenia programowe Prawa i Sprawiedliwości dotyczące: pracy, służby zdrowia oraz edukacji.

Wicemarszałek Kuchciński zaznaczył, że bardzo istotną kwestią, która będzie miała pozytywny wpływ na sytuację gospodarczą w Polsce jest obniżenie podatków. Należy bowiem promować działania inwestycyjne przedsiębiorców poprzez wprowadzanie możliwości odpisu od podatku środków wydatkowanych na inwestycję.

Bardzo ważną kwestią poruszoną przez wicemarszałka był również problem obniżenia kosztów pracy (składki na ubezpieczenia społeczne), jeżeli takie działania będą miały wpływ na tworzenie nowych miejsc pracy dla młodych ludzi.

Wicemarszałek Marek Kuchciński zaznaczył, że celem PiS jest doprowadzenie do sytuacji w której to każdy bezrobotny będzie miał dostęp do bezpłatnej opieki medycznej. Podniesiony został  również problem zwiększenia subwencji dla samorządów, aby nie była wypłacana tylko w 50 czy 70 proc., tylko w 100 procentach.

Natomiast jeśli chodzi o oświatę to wicemarszałek wyraził pogląd, aby został wprowadzony zakaz likwidacji szkół w małych miejscowościach. Należy przywrócić poprzedni system oświatowy sprzed 1999 roku oraz zwiększyć znaczenia szkolnictwa zawodowego, jak również poprawić stan opieki zdrowotnej w placówkach oświatowych.

Wicemarszałek Marek Kuchciński przebywając z wizytą w Gnieźnie odwiedził również Archiwum mieszczące się w gnieźnieńskiej archikatedrze. Wicemarszałek zapoznał się z projektem “Inwentaryzacja Biblioteki Katedralnej w Gnieźnie” oraz z ideą powołania Mecenatu Skarbów Słowa.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści