POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Westerplatte – symbol najlepszych cech naszego narodowego charakteru

W naszej polskiej historii nie czcimy tylko rocznic wiktorii naszego oręża; pamiętamy także o rocznicach militarnych porażek, które stanowiły jednak zwycięstwa moralne, pozwalające Polakom trwać i hartować narodowy charakter.

Westerplatte to właśnie symbol najlepszych cech naszego narodowego charakteru. To nie tylko synonim bohaterstwa i ofiarności dla Ojczyzny. To wielki znak potężnej woli Polaków; woli życia w suwerennej Polsce, która nigdy nie ulega przed obcą siłą.

Na ten zbiorowy, ale też i indywidualny wymiar Westerplatte zwrócił uwagę św. Jan Paweł II, przypominając nam, że „Każdy ma swoje Westerplatte”. To prawda. Każdy z nas powinien godnie podjąć wyzwania, jakie stawia przed nim życie. W wymiarze naszej wspólnoty, takim wyzwaniem jest budowanie Polski na miarę jej wielkiej historii. Polski zgodnej, sprawiedliwej, nowoczesnej i silnej, także militarną siłą jej wojska.

Westerplatte to wreszcie honor Wojska Polskiego – ale także nasza duma z polskiego żołnierza. Stojąc na Westerplatte, patrzymy wstecz: widzimy i pamiętamy lata jego heroicznych wojennych zmagań. Stojąc na Westerplatte, patrzymy w przyszłość – śmiało, z podniesioną głową. Żołnierze z Westerplatte nauczyli nas, że potrafimy wytrwać największe nawet przeciwności, a przeznaczeniem wolnych ludzi jest zwycięstwo! 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści