POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

W Prawie i Sprawiedliwości powstało Biuro Interwencji i Monitoringu

 

Uruchomione zostało Biuro Interwencji i Monitoringu Prawa i Sprawiedliwości. Prowadzi je Zofia Romaszewska – założycielka Biura Interwencji Komitetu Obrony Robotników, które powstało w maju 1977 roku. Wtedy – Biuro rejestrowało przypadki łamania praw człowieka przez władze PRL, niosło pomoc represjonowanym i poszkodowanym przez działania władz. Dziś – także okazuje się potrzebne.

Jesteśmy zwykłymi obywatelami, którzy poważnie traktują Konstytucję RP. Jej  pierwsze artykuły jasno stanowią, że władza w Rzeczpospolitej Polskiej należy do Narodu, a sama Rzeczpospolita jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i  demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Wierzymy, że Polska może być suwerenna, sprawiedliwa i dobrze rządzona.  Chcemy przywrócić tę wiarę każdemu zwyczajnemu obywatelowi. Chcemy przypomnieć, że państwo jest dla niego, a wybrane przez niego władze i urzędnicy opłacani z jego podatków są powołani do służenia i rozwiązywania wspólnych problemów. Chcemy, by ludzie znów mieli pewność, że jest miejsce, do którego mogą pójść, zadzwonić czy wysłać maila, żeby  opowiedzieć o swoim problemie, który trzeba sprawiedliwie rozwiązać.

Z biurem można skontaktować się:
– telefonicznie, dzwoniąc po nr 22 699 71 97
– listownie na adres: Biuro Interwencji i Monitoringu PiS, ul. Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa
– mailowo na adres [email protected]
Po uprzednim kontakcie telefonicznym, listowym bądź mailowym będzie można spotkać się z przedstawicielem BIiM podczas specjalnego dyżuru w biurze PiS, przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 (II piętro) w Warszawie, w godz. 13–15.

Piszcie do nas Państwo, telefonujcie, wysyłajcie maile. A my, będziemy prosić o skuteczną  pomoc naszych radnych, posłów i senatorów.  Jeśli wystarczy pomoc indywidualna, skupimy się na tym. Jeśli potrzebne będą bardziej systemowe rozwiązania, podejmiemy się i tego.

Będziemy razem monitorować, ile nas kosztuje złe zarządzanie wspólnym dobrem i jak bardzo  marnotrawione są pieniądze podatników. Nie poprzestaniemy jednak na tym i zawsze zaproponujemy możliwe rozwiązania. Będziemy się też wymieniać pomysłami na rozwiązywanie konkretnych problemów w najbliższych nam kręgach.

Mamy nadzieję, że z czasem wokół Prawa i Sprawiedliwości zbudujemy społeczeństwo odpowiedzialnych i aktywnych obywateli, którzy będą podpowiadali jak rozwiązywać problemy i składali propozycje konkretnych rozwiązań systemowych.
 

Jeśli możesz coś zrobić dla Polski – zrób to.
Jeśli Biuro może coś zrobić dla Ciebie – powiedz nam o tym.
 

Założyciele Biura Interwencji i Monitoringu

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści