POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Wicemarszałek Marek Kuchciński na Społecznych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie

10listopad2013MK

W niedziele 10 listopada br. odbyły się Społeczne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego, w których wziął udział wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

Spod Archikatedry Warszawskiej pod Pałac Prezydencki przeszedł w niedzielę wieczorem marsz pamięci, który jest elementem organizowanych przez PiS obchodów 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wcześniej odbył się koncert Chóru Archikatedry Warszawskiej i Msza święta w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, którą można było oglądać też na telebimie znajdującym się na Pl. Zamkowym.

Na Mszy pojawiły się m.in. grupy rekonstrukcyjne z różnych epok. Przed jej rozpoczęciem złożono wieniec na grobie kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Mszę św. odprawił proboszcz Archikatedry św. Jana ks. Bogdan Bartołd. Ofiary katastrofy smoleńskiej określił jako „obywateli wiernych dziedzictwu 11 listopada”. Wspominał też o potrzebie „prawdy w życiu publicznym, zamiast gry pozorów i chwytów socjotechnicznych”. „Prawdy nie da się zagłuszyć i zasłonić” – podkreślił.

Na czele marszu jego uczestnicy nieśli dużą biało-czerwoną flagę i transparent: „Niepodległość nie jest dana raz na zawsze”.

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści