POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Obchody IV rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Warszawie

zd warszawaW dniu 10 kwietnia (czwartek) br. w Warszawie odbyły się obchody VI rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. O godz. 8.00 została odprawiona msza św. w Kościele Seminaryjnym p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie. Wzięli w niej udział m.in. Prezes PiS Jarosław Kaczyński, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński i Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Po mszy św. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wraz z zebranymi na Krakowskim Przedmieściu tłumami oddali hołd wszystkim ofiarom katastrofy. O godz. 8:41, czyli w godzinę tragedii, przed Pałacem Prezydenckim odbył się Apel Poległych.

Zgromadzeni przed Pałacem Prezydenckim ustawili drewniany krzyż oraz znicze.

Następnie parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości odwiedzili groby Ofiar tragedii. Złożyli kwiaty i modlili się przy miejscach spoczynku śp. Pawła Wypycha i Katarzyny Doraczyńskiej na Cmentarzu Bródnowskim. Następnie oddali hołd tragicznie zmarłym 10 kwietnia, którzy spoczywają w Świątyni Opatrzności Bożej. 

Stamtąd przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości udali się na warszawskie Powązki Wojskowe. Odmówili modlitwę przed pomnikiem ofiar katastrofy i złożyli wieńce na znajdujących się nieopodal monumentu nagrobkach.

Na Starych Powązkach Prezes PiS wraz z parlamentarzystami pomodlili się na symbolicznym grobie śp. Pary prezydenckiej – Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej.

Przedstawiciele partii oddali także hołd Śp. Tomaszowi Mercie na cmentarzu parafialnym św. Zofii Barat w Warszawie.

O godz. 19.00 rozpoczęła się Msza święta w intencji ofiar katastrofy w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Antoni Dydycz.

Po mszy św. tysiące osób wzięło udział w Marszu Pamięci. Pomiędzy dziesiątkami transparentów oprócz transparentów Prawa i Sprawiedliwości można było zobaczyć również transparenty Klubów Gazety Polskiej, których członkowie przyjechali z całej Polski.

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści