POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Via Carpatia – 8 państw podpisało w Warszawie deklarację dotyczacą budowy szlaku

przebiegviaCarpatia

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wziął udział w międzynarodowej konferencji poświęconej budowie szlaku  Via Carpatia, na której przedstawiciele Grecji, Węgier, Litwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Turcji, Ukrainy podpisali deklarację o budowie tej drogi. Projekt jest ważną osią rozwoju komunikacyjnego, ale także współpracy na poziomie naukowym, biznesowym, rozwoju rolnictwa czy turystyki. Ponadto ma szanse podnieść poziom życia w najbiedniejszych rejonach Polski, szczególnie ożywić jej wschodnie województwa, wyrównać różnice między starą a nową Unią.

10 lat temu w Łańcucie, z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Litwa, Polska, Słowacja i Węgry podpisały porozumienie o budowie Via Carpatia. Prace nad budową tej trasy były jednak blokowane przez poprzedni rząd.

Bierzemy udział w niezwykłym wydarzeniu, można powiedzieć pokoleniowym i epokowym. Bierzemy udział w podsumowaniu konferencji i podpisaniu deklaracji współpracy 9 państw, które podejmują się budowy wielkiego transeuropejskiego szlaku komunikacyjnego Via Carpatia. Marzenia zmieniają się w czyny – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński. – Realizujmy Via Carpatię z odgałęzieniami, tak by cała Europa wzdłuż granic Schengen była obudowana tą wielką trasą komunikacyjną dodał.

tekst/ fot. M. Olejnik

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści