POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Uchwała nr 01/65/08/2012 Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości z dnia 31.08.2012 r. w 32. rocznicę Porozumień Sierpniowych

Warszawa, dnia 31 sierpnia 2012 r.

32 lata temu Polacy przeciwstawili się systemowi opartemu na kłamstwie, przemocy i obcej dominacji.

31 sierpnia zmusili reżim komunistyczny do ustępstw, które okazały się początkiem drogi do wolności. Wielki ruch społeczny, który zjednoczył znaczącą większość polskiego społeczeństwa, pokazał Europie i światu, jak dobro może zwyciężyć nad złem.

Dzisiaj obchodzimy rocznicę powstania „Solidarności”, nie tylko po to, aby uczcić wszystkich, którym zawdzięczamy odzyskaną niepodległość. Przypominamy to wielkie zwycięstwo, aby powiedzieć, że budowa wolnej i demokratycznej, dostatniej i solidarnej Polski trwa nadal. Napotykamy na tej drodze przeszkody, ale pamięć o Sierpniu 1980 roku przekonuje nas, że ich pokonanie jest możliwe.

W rocznicę Porozumień Gdańskich, a także Szczecińskich i Jastrzębskich, które przywróciły wiarę w odbudowę wolnej Ojczyzny, ale także w przeddzień rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, która pokazała jak kruchy może być pokój budowany na przyzwoleniu dla nieprawości, wzywamy do jedności wszystkich, którym drogie są idee wolności, sprawiedliwości, przywiązania do chrześcijańskich wartości, do własnego państwa i narodowej wspólnoty.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości

Jarosław Kaczyński

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści