POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Tarcza Finansowa PFR 2.0

Mikro, małe i średnie firmy z branż, które musiały ograniczyć funkcjonowanie lub całkowicie wstrzymać działalność w związku z COVID-19, mogą składać wnioski on-line o wsparcie z Tarczy Finansowej 2.0 PFR.

Wartość przyznanej pomocy to 13 mld zł, 6,5 mld zł dla mikrofirm zatrudniających od 1 do 9 osób i kolejne 6,5 mld dla firm zatrudniających od 10 do 249 pracowników.

Na wsparcie mogą liczyć m.in. restauracje, hotele, firmy turystyczne, florystyczne, a także  drukarnie, introligatornie.

Wnioski mają być rozważane  maksymalnie w ciągu 24 godzin, a środki na konta firm  trafić w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych.

Pomoc finansowa PFR będzie miała charakter bezzwrotny, po spełnieniu przez przedsiębiorcę określonych warunków. Na pomoc z Tarczy Finansowej 2.0 w przypadku mikrofirm mogą liczyć przedsiębiorcy, u których spadek obrotów to minimum 30 proc. w okresie IV-XII lub IV kwartale 2020 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2019.

Kwota dofinansowania będzie uzależniona od wielkości spadku przychodów: 18 tys. zł na zatrudnionego przy spadku o 30-60 proc., 36 tys. zł przy spadku przychodów powyżej 60 proc. Całkowita możliwa kwota finansowania dla mikrofirm to 324 tys. zł.

Dla małych i średnich firm spadek obrotów określono na minimum 30 proc. w okresie IV – XII lub w IV kwartale 2020 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 r. Dofinansowanie może wynieść 70 proc. straty brutto (przed podatkiem) za miesiące od listopada 2020 r. do marca 2021 r. Całkowita kwota finansowania dla MŚP z Tarczy Finansowej 2.0 nie może przekroczyć 3,5 mln zł oraz 72 tys. zł na jednego pracownika.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Skip to content