POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Kandydaci z Okręgu nr 22 w wyborach do Sejmu i Senatu

Dzisiaj w niezwykłej scenerii, bo na statku pływającym po Zalewie Solińskim, ogłoszona została lista kandydatów do Sejmu i Senatu z Okręgu Wyborczego nr 22 czyli przemysko-krośnieńskiego.

Wśród 22 kandydatów do Sejmu RP, z pierwszego miejsca na liście wystartuje w wyborach były marszałek Sejmu, a obecnie członek Rady Ministrów i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Marek Kuchciński. W wypowiedzi dla mediów podkreślił on, jak wiele w ciągu tych 8 lat  udało się rządom Prawa i Sprawiedliwości  zrobić dla Polski i dla Polaków. To  między innymi rządowe programy ratujące w trakcie pandemii jakże liczne miejsca pracy od likwidacji, oraz firmy prywatne i państwowe od bankructwa. To też odzyskane dla polskiego państwa firmy, takie jak np. „Jedlicze”, Bank Pekao BP, czy chociażby Polskie Koleje Linowe, które z pomocą rządu wybudowały kursującą nad Soliną kolejkę gondolową, która zdążyła już obsłużyć pół miliona turystów.

Anna Schmidt przypomniała w wypowiedzi dla mediów o niezwykłym rządowym wsparciu w tych  dwóch kadencjach dla polskich rodzin, poprzez m.in. program 500-plus, podniesiony ustawowo od przyszłego roku do 800-plus, także wyprawki szkolne. Ogromne wsparcie otrzymali też seniorzy w formie istotnej waloryzacji emerytalnej, jak również ustawowo zagwarantowanej 13-tej i 14-tej emeryturze. Anna Schmidt zapewniła o kontynuowaniu tych programów w razie zwycięstwa wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Z kolei Piotr Uruski podkreślił, że trzecia kadencja rządów Prawa i Sprawiedliwości to gwarancja kontynuacji programu rozbudowy i dozbrajania polskiej armii, co pozwoli na zabezpieczenie polskiego państwa i jego mieszkańców od jakiegokolwiek zagrożenia wojennego.

 Na liście do Sejmu, obok wyżej wspomnianych parlamentarzystów, znaleźli się też posłowie:    Małgorzata Bogumiła Jarosińska-Jedynak,  Adam Śnieżek, Tadeusz Chrzan, Teresa Pamuła, oraz Piotr Babinetz i Maria Kurowska. Kandydować będą też nowe twarze: Jerzy Borcz, Joanna Bril, Dorota Chilik, Daniel Dryniak, Stanisław Chęć, Daniel Krawiec, Anetta Makarska, Barbara Mazan, Ewa Miciak, Wiesław Morawski, Adam Pawluś, Piotr Pilch, oraz Piotr Rycerski.

Do Senatu RP kandydować będą dotychczasowi senatorzy: Mieczysław Golba i Alicja Zając.

Oto skład listy:

 1. Marek Kuchciński
 2. Anna Schmit
 3. Piotr Uruski
 4. Piotr Babinetz
 5. Teresa Pamuła
 6. Adam Śnieżek
 7. Małgorzata Jarosińska-Jedynak
 8. Tadeusz Chrzan
 9. Daniel Dryniak
 10. Adam Pawluś
 11. Piotr Pilch
 12. Jerzy Borcz
 13. Joanna Bril
 14. Stanisław Chęć
 15. Dorota Chilik
 16. Anetta Makarska
 17. Ewa Miciak
 18. Wiesław Morawski
 19. Barbara Mazan
 20. Piotr Rycerski
 21. Maria Kurowska
 22. Daniel Krawiec

Do Senatu kandydują natomiast:

 1. Mieczysław Golba
 2. Alicja Zając

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści