POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

W Szczecinie stanął pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Służba Polsce była treścią jego życia. Walczył o jej niepodległość i suwerenność, będąc członkiem opozycji demokratycznej – KOR i NSZZ „Solidarność”, której był wiceprzewodniczącym – powiedział o Lechu Kaczyńskim marszałek Sejmu Marek Kuchciński. – Miał swoją wizję Polski – państwa sprawiedliwego, bezpiecznego, bogatego jej obywatelami, dobrze zarządzanego, praworządnego i dumnego z własnej historii i swojego statusu w świecie. Jego najważniejszym przesłaniem była wytrwała praca na rzecz dobra wspólnego, dla narodu, w interesie Rzeczypospolitej i jej racji stanu. Uważał, że polityka jest służbą w imieniu i na rzecz wszystkich obywateli. Jego misja przerwana tragicznie, zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny. Po 2010 roku stał się odczuwalny brak naszego prezydenta. Pozostała wśród nas świadomość niedokończonego dzieła – mówił marszałek.

Marek Kuchciński dziękował mieszkańcom Szczecina za pamięć o życiu, myśli i dziele śp. Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego i życzył wierności Jego przesłaniu. – Życzę również pomyślności mieszkańcom tego regionu, powtarzając za Prezydentem Lechem Kaczyńskim: „Silny Szczecin, silne Pomorze Zachodnie, to polska racja stanu”.

W uroczystości uczestniczyli również wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, premier Mateusz Morawiecki, parlamentarzyści, ministrowie. List od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przeczytał minister ON Mariusz Błaszczak.

lk1 lk2 lk3

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści