POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Spotkanie z mieszkańcami powiatu przemyskiego

13 października br. wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński spotkał się z mieszkańcami Birczy i Reczpola. W spotkaniu uczestniczył senator RP Andrzej Matusiewicz oraz Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego w osobach: pana Stanisława Bajdy i pana Jarosława Brenkacza.

Spotkanie w Birczy poprzedziła Msza św. po której to wicemarszałek złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Śp. Marię i Lecha Kaczyńskich.

Wicemarszałek na spotkaniach z mieszkańcami poruszył problemy dotyczące: służby zdrowia i szkolnictwa. Podkreślił, że należy zwiększyć środki przeznaczane na ochronę zdrowia, ale w budżecie państwa, a nie poprzez zwiększanie wysokości składek zdrowotnych. Dodał również, że należy oddłużyć wszystkie państwowe szpitale, gdyż inaczej nieunikniona będzie ich komercjalizacja.

W przypadku szkolnictwa zapowiedział likwidację gimnazjów i powrót do systemu 8 klasowej szkoły podstawowej i 4 klasowej szkoły średniej. Podkreślił, że tylko samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości mogą poprawić sytuację w kraju, ale potrzebna do tego jest sejmowa większość.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści