POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Spotkanie z doradcą prezydenta Zełeńskiego

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Marek Kuchciński i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki spotkali się z amerykańskim doradcą prezydenta Zełeńskiego.

Rozmawiano o intensyfikacji parlamentarnej współpracy pomiędzy Polską, Ukrainą i Stanami Zjednoczonymi oraz wsparciu Ukrainy. Zgodzono się, że konieczne są większe sankcje dla Rosji, zamknięcie nieba nad Ukrainą czy pokojowa misja, która powstrzymałaby ludobójstwo i chroniła miasta, w tym ukraińskie zabytki.

Rosjanie nie mają szans na normalność, na demokratyczne życie z Putinem. Przy druzgoczących sankcjach nie mają także szansy na rozwój. Według rozmówców do zmian należy przekonać przede wszystkim rosyjską inteligencję. Zbrodniarz musi przegrać, a Ukraina odzyskać granice sprzed 2014 roku.

Od lewej: Andrew Mac, Ryszard Terlecki, Adrian Karatnycky, Marek Kuchciński

Andrew Mac Andrew kieruje biurem Asters z siedzibą w Waszyngtonie. Specjalizuje się w transakcjach transgranicznych z udziałem podmiotów z USA, Ukrainy i WNP. Od 5 listopada 2019 roku został doradcą Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jako szef biura Asters w USA Andrew Mac pomaga amerykańskim firmom we wszystkich aspektach prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie, a ukraińskim firmom w ekspansji zagranicznej.

Adrian Karatnycky w latach 1993-2004 był prezesem i dyrektorem wykonawczym Freedom House, w tym czasie opracował programy pomocy dla ruchów demokratycznych i praw człowieka na Białorusi, w Serbii, Rosji i na Ukrainie. W Freedom House opracował szereg długoterminowych porównawczych badań analitycznych dotyczących demokracji i reform politycznych. Przez dwanaście lat kierował porównawczym badaniem Freedom in the World i był współredaktorem corocznego badania Nations in Transit na temat reform w świecie postkomunistycznym.
Jest częstym współpracownikiem Foreign Affairs, Newsweek, Washington Post, Wall Street Journal, Financial Times, International Herald Tribune i wielu innych czasopism. Jest współautorem trzech książek i współredaktorem ośmiu książek o tematyce sowieckiej i postsowieckiej. Był wybitnym głosem Rady w sprawie wydarzeń rozgrywających się na Ukrainie.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści