POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Spotkanie opłatkowe PiS w Przemyślu

W Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu w sobotę, 23 stycznia, odbyło się tradycyjne noworoczno-opłatkowe spotkanie członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z Przemyśla i powiatu przemyskiego. Spotkanie uświetnił swoją obecnością Marek Kuchciński, marszałek Sejmu RP.

Wśród szacownych gości byli także: Anna Schmidt-Rodziewicz i Andrzej Matusiewicz, posłowie na Sejm RP, Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, Dariusz Iwaneczko, dyrektor IPN w Rzeszowie, Janusz Hamryszczak i Grzegorz Hayder, zastępcy prezydenta Przemyśla oraz Rafał Sura, sędzia Trybunału Stanu.

W spotkaniu uczestniczyli ponadto wójtowie gmin powiatu przemyskiego, radni i przedstawiciele Zarządu NSZZ „Solidarność” ziemi przemyskiej, a także NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych.

Ksiądz prałat Waldemar Janiga odczytał Słowo Boże i skierował do zebranych naukę pasterską. Marszałek Sejmu przedstawił natomiast obecną sytuację w Polsce, podkreślając, że większość parlamentarna i rząd RP przyjęli już rozwiązania, do realizacji których zobowiązali się podczas kampanii wyborczej. Po łamaniu się opłatkiem i złożeniu wzajemnych życzeń o wystąpienia poproszono posłów, wojewodę, zastępcę prezydenta miasta i dyrektora IPN. Tym samym zebrani mieli możliwość „z pierwszej ręki” zasięgnięcia informacji o podejmowanych działaniach legislacyjnych i planach na rok bieżący dla Polski, Podkarpacia i ziemi przemyskiej.

Goście życzyli wszystkim zebranym pomyślności w życiu osobistym i zawodowym w rozpoczynającym się 2016 roku. Nie zapomniano o zmarłym przedwcześnie przewodniczącym Rady Miejskiej w Przemyślu Władysławie Bukowskim. Z inicjatywy Haliny Ukarmy zebrani odmówili za niego modlitwę.

Artystycznie chwile umilił Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „Vox Iuventum”. Na zakończenie, przy akompaniamencie akordeonisty, odśpiewano staropolskie kolędy. 

Gospodarzami spotkania były Bożena Ryczan – pełnomocnik PiS na powiat przemyski oraz Lucyna Podhalicz – pełnomocnik PiS w Przemyślu.

Tekst i zdjęcia: Aleksander Malicki.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści