POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Spotkanie noworoczne działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w Rzeszowie

Działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z woj. podkarpackiego na zaproszenie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego przybili do rzeszowskiej filharmonii na spotkanie noworoczne.

Marszałek Sejmu podsumowując ubiegły rok, podkreślił, że dobra zmiana, jaka dokonuje się na Podkarpaciu, możliwa jest dzięki zaangażowaniu lokalnych struktur.

Zarówno on, jaki i minister rozwoju Jerzy Kwieciński zapewniali o wsparciu rządu premiera Mateusza Morawieckiego, jeśli chodzi o rozwój regionu. – Zmieniamy Polskę, rozwijamy ziemię podkarpacką – powiedział marszałek. Podkreślił, że kurs dobrej zmiany jest wciąż ten sam, co w ubiegłych dwóch latach – dobro Rzeczpospolitej, wspólnoty opartej na wartościach chrześcijańskich czy poprawa życia.

Marszałek mówił, że rok 2017 obfitował w sukcesy w wielu dziedzinach – od sportu po gospodarkę. A miarą pozytywnej oceny jest najwyższy od 2007 roku poziom optymizmu wśród Polaków, w życiu publicznym, społecznym, rodzinnym.

Marek Kuchciński przypomniał, że w 2018 roku rozpoczął się nowy cykl wyborczy. – Pamiętajmy, że jesteśmy jedynym województwem w Polsce, w którym od kilku lat władzę sprawuje Prawo i Sprawiedliwość. Oznacza to, że na PiS spoczywa pełna odpowiedzialność – mówił. Zaznaczył, że Prawu i Sprawiedliwości udało się zerwać z tradycją zapominania o Podkarpaciu. Przykładem na to jest choćby budowa Via Carpatii, kluczowej inwestycji nie tylko dla Polski Wschodniej, ale i dla całej Europy Środkowej, od Bałtyku po Morze Czarne, Kongres 590 – wydarzenie przynoszące ważne inwestycje oraz Europa Karpat, obejmująca współpracę polityczną i rozwojową regionu.

Przypomniał również, że już wcześniej udało się np. stworzyć nowe szanse dla Huty Stalowa Wola czy Autosanu. Kilka dni temu w Warszawie zapadła zaś decyzja o budowie Centralnego Ośrodka Sportu w Ustrzykach Dolnych, który ma być najlepszym ośrodkiem sportu w Europie.

Podczas spotkania głos zabrali także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która podkreśliła, że PiS stawia na rozwój i innowacyjność, oraz marszałek województwa Władysław Ortyl, który zaznaczył, że samorząd województwa zakończył rok z rekordowym wykorzystaniem funduszy unijnych z nowego budżetu Wspólnoty.

fot. Jan Warzecha, Andrzej Brzana

okłwarz1 Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”warz2 rz1 rz4 rz5 rz6 rz7 okładka

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści