POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Spotkanie marszałka Sejmu z przewodniczącym Senatu Hiszpanii

Należy wzmocnić Unię Europejską, a wzmocnienie to powinno wyjść od krajów, które ją tworzą – zgodzili się marszałek Sejmu Marek Kuchciński i przewodniczący Senatu Hiszpanii Pío García-Escudero Márquez.

Spotkanie było pretekstem do omówienia wspólnych inicjatyw politycznych i gospodarczych. Márquez zaznaczył, że dla hiszpańskich przedsiębiorców Polska stanowi centrum, w którym warto inwestować i rozwijać działalność.

Rozmówcy podnieśli także kwestię obecnego i przyszłego kształtu Unii Europejskiej, zgodzili się, że nie wolno odchodzić od wartości, na których UE została zbudowana. – Nie możemy zapominać o wartościach, jakie stworzyły UE, wartościach, dzięki którym unikniemy powtórzenia wojen, jakie Europę zniszczyły. Niezwykle istotna jest ekonomia, dobrobyt, lecz najważniejsze to bronić zasad – powiedział  Márquez.

Zarówno dla Polski, jak i Hiszpanii rok 2018 jest szczególny. Polska obchodzi 100-lecie niepodległości, Hiszpania – 40-lecie odzyskania demokracji, która wyraża się w przyjęciu konstytucji, oraz przywrócenia dwuizbowego parlamentu. Marszałek Sejmu poinformował, że Sejm i Senat będzie obchodził dwie ważne rocznice: 100. rocznicę odrodzenia Państwa Polskiego, a w lipcu 550-lecie powstania dwuizbowego parlamentu.

fot. Paweł Kula

h1 h3 h4

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści