POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Spotkania z mieszkańcami Warmii i Mazur

W dniach 6-7 kwietnia 2013 roku wicemarszałek Marek Kuchciński brał udział w spotkaniach z mieszkańcami Warmii i Mazur oraz Podlasia. Jarosław Kaczyński – prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości: Beata Szydło, Joachim Brudziński, Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński i Marek Kuchciński odwiedzili województwa: dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, kujawsko-pomorskie i zachodniopomorskie.

Spotkania te odbywają się w ramach akcji „Rozmowy z Polakami o Polsce”. Celem spotkań jest dotarcie do jak największej grupy ludzi z bezpośrednią informacją, jakie rozwiązania proponuje Prawo i Sprawiedliwość w czasie kryzysu w najważniejszych dla Polski dziedzinach takich jak: praca, podatki, emerytury, zdrowie.

Podczas spotkań z mieszkańcami i władzami samorządowymi Działdowa, Nidzicy, Szczytna, Małkini Górnej, Moniek, Grajewa i Zambrowa poruszanych było wiele spraw, z którymi na co dzień borykają się mieszkańcy małych miast, w tym m.in.:

– rosnące bezrobocie i oburzenie mieszkańców na brak perspektyw, wyjazd młodych ludzi, a nawet całych rodzin za granicę w celu znalezienia pracy;

– szkoły dla 6-latków,

– czy jest możliwy powrót do bezpłatnego drugiego kierunku studiów,

– sprawa likwidacji OFE,

– zmiana w NFZ, zabezpieczenia przez rząd środków finansowych na rozbudowę szpitali,

– łamanie i nieprzestrzeganie prawa pracy przez przedsiębiorców

– zwalniani są pracownicy z długoletnim stażem, a zatrudniani młodzi na tzw. umowy śmieciowe,

– pytania o list intencyjny ws gazociągu z Rosją, oburzenie na rząd Polski, że ukrywa tą sprawę,

– pytanie ws. wprowadzenie euro.

Na spotkaniach poruszanych było szereg problemów lokalnych:

– problem likwidacji dworca kolejowego,

– brak rozwoju miast na południu województwa: Nidzica, Działdowo; rozwój północnych miast ze względu na pochodzenie Marszałka Województwa,

– pytania ws geotermii na Warmii i Mazurach, sprawa mało nagrzanej wody i interesów rządzącej władzy sejmikowej,

– rekultywacja terenów leśnych oraz żwirowni i piaskowni, prośba o zmianę ustawy, aby takie tereny w pierwszej kolejności mogli rekultywować osoby mające w tym celu wykształcenie i doświadczenie,

– budowa i modernizacja obwodnic i dróg w powiecie – obecna władza nie modernizuje dróg, tylko odcinki, które są ,,im potrzebne”.

Mieszkańcy wyrażali również niepokój o bezpieczeństwo energetyczne Warmii i Mazur ze względu na wzmacniający się tzw. układ kaliningradzki – m.in. poprzez zapis w strategii województwa dotyczący bezpieczeństwa energetycznego (w strategii jest zapis by kupować energie z wybudowanej elektrowni jądrowej w Kaliningradzie).

W drodze do Szczytna w miejscowości Jedwabno złożono kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym ofiary z Katynia i Smoleńska położonym koło kościoła parafialnego.

W Szczytnie przed spotkaniem delegacja z udziałem wicearszałka Marka Kuchcińskiego złożyła kwiaty na Skwerze im. Lecha Kaczyńskiego.

Po spotkaniu otwartym złożono kwiaty przed obeliskiem poświęconym poległym w katastrofie smoleńskiej umiejscowionym na terenie parafii Św. Brata Alberta.

 

Z mediów lokalnych:

„W sali klubowej Miejskiego Domu Kultury w Grajewie odbyło się spotkanie z wicemarszałkiem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Markiem Kuchcińskim. W rozmowach z cyklu: „Polska jest jedna. Rozmowy o Polsce i regionie” wzięli udział także posłowie PiS Krzysztof Jurgiel, Lech Kołakowski, były poseł PiS Kazimierz Gwiazdowski i senator PiS Bohdan Paszkowski.

W swoim wystąpieniu Kuchciński przedstawił sytuacje Polski, a także ogrom błędów, które popełnia obecny rząd PO skazując przeciętnego obywatela poski na niedostatek. Przedstawił też program PiS, jaki partia zacznie wdrażać, kiedy obejmie władzę w kraju.

Pierwszą sprawą, jaką zajmie się PiS po objęciu władzy to emerytury. Przywrócimy wiek emerytalny do 60 roku życia i wprowadzimy wybór przynależności do ZUS bądź OFE – powiedział Kuchciński.

Zmiany mają dotyczyć również podatków, obniżenia podatku VAT, odpowiednie zmiany w podatku dochodowym, opodatkowaniu marketów wielkopowierzchniowych, które odprowadzają gigantyczne pieniądze za granicę, a także banków. PiS ma przywrócić zlikwidowany przez PO program dla młodych małżeństw „Rodzina na swoim”, a także nie pozwolić na wprowadzenie podatku katastralnego, przez który w ciągu kilku lat rodziny mogą stracić dorobek swojego życia.

Spotkanie poprzedziła msza w kościele Trójcy Przenajświętszej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą tę tragedię.”

http://grajewo24.pl/info/wicemarszalek-kuchcinski-w-grajewie.10724.html

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści