POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wzmacnia klasę średnią. Wykład premiera Morawieckiego w TK

Szef rządu wygłosił w Trybunale Konstytucyjnym wykład pt. „Demokratyczny kapitalizm dla wszystkich, a nie dla nielicznych”. 

Premier podkreślił, że rząd podejmuje działania mające na celu wzrost zasięgu klasy średniej w Polsce. Jak zaznaczył, należy poszukiwać tzw. trzeciej drogi – kapitalizmu demokratycznego. Chodzi o taki rodzaj organizacji państwa i rynku, który z zachowaniem kapitalistycznej gospodarki wzmacnia demokrację. To demokratyczny kapitalizm legł u podstaw sukcesu gospodarczego krajów zachodnich –  powiedział Mateusz Morawiecki. Wzmocnienie demokratycznych zasad wolnego rynku to najlepszy pomysł na rozwój gospodarczy – dodał.

Premier zaznaczył, że rząd utrzymuje polską walutę jako istotny element polityki gospodarczej. Jak ocenił, przyjęcie euro i skutki takiego posunięcia będą zależne od tego, na jakim poziomie rozwoju gospodarczego jest dane państwo i jaką ma strukturę gospodarki.

Szef rządu podkreślił, że Polska poprzez swój głos na Radzie Europejskiej próbuje walczyć z rajami podatkowymi, które są wykorzystywane przez wielkie korporacje.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że Komisja Europejska bardzo pozytywnie wypowiada się o naszym modelu gospodarczym i społecznym, który pozwolił wyeliminować ubóstwo wśród dzieci i sprawił, że grupy wykluczone zaczęły funkcjonować w głównym nurcie życia społecznego.

źródło: KPRM

fot. Marta Olejnik

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści