POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Rząd chce zlikwidować powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne

 

Międzyregionalna Sekcja NSZZ „Solidarność” Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych Województwa Podkarpackiego skierowała do posła Marka Kuchcińskiego apel o przeciwdziałanie likwidacji większości stacji powiatowych w województwie podkarpackim.

 

Zamiar likwidacji tych placówek został przedstawiony przez Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie na spotkaniu dnia 20 lutego 2012 r. Projekt zakłada utworzenie 4 Stacji Powiatowych z 5 Filiami i pozostawienie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie z 4 Oddziałami Laboratoryjnymi.

 

Konsekwencją restrukturyzacji Inspekcji Sanitarnej będzie utrata wielu miejsc pracy. Pozbawieni pracy wykwalifikowani specjaliści zasilą grono bezrobotnych. Powyższa sytuacja wiąże się z dalszym obniżeniem poziomu życia mieszkańców. W regionie podkarpackim poziom życia i tak należy do niskich w porównaniu do innych regionów RP.

 

Likwidacja większości stacji powiatowych w województwie podkarpackim spowoduje pogorszenie bezpieczeństwa zdrowotnego i sanitarnego mieszkańców. W związku z tym poseł Kuchciński zwrócił się do ministra zdrowia z apelem o pozostawienie w woj. podkarpackim w obecnej strukturze Powiatowych Stacji Sanitarno – Epidemiologicznych.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści