POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Relacja ze spotkania w Nysie

nowinynyskie.com.pl: W niedzielę (12 maja – przyp.admina) w Nysie gościł wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński. Sala nyskiego muzeum, w której odbywało się spotkanie, była wypełniona po brzegi. Wśród obecnych dominowali sympatycy i członkowie PiS. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Rozmowy z Polakami o Polsce”.

Wicemarszałek sejmu przedstawił obecną sytuację polityczną w kraju. Jak zdradził, jest ona jeszcze gorsza niż się to wydaje, bo centralne media nie o wszystkim informują.

Jego zdaniem rządy Platformy prowadzą Polskę w przepaść, co najbardziej odczuwają zwykli obywatele. Kuchciński zaprezentował też program PiS i pomysł tej partii na przyszłość. – Przede wszystkim obniżenie obciążeń podatkowych, które hamują rozwój kraju i uderzają w najbiedniejszych. Donald Tusk obiecywał obniżenie podatku VAT w przyszłym roku, jednak nie zamierza się wywiązać z tych obietnic – mówił. Przekonywał, że PiS wprowadzi ulgi dla przedsiębiorców zatrudniających nowych pracowników, szczególnie młodych ludzi.

Ważnym elementem rozwoju gospodarczego będzie też ochrona małych firm i rzemiosła. Zapowiedział, że po dojściu do władzy przez PiS skończy się niepłacenie podatków przez najbogatszych. – Opodatkowane muszą być banki oraz hipermarkety – mówił.

Zapowiedział też, że pierwszą decyzją jego partii po wygraniu wyborów, będzie zmiana wieku emerytalnego i powrót do starych zasad. Skandalem nazwał manipulowanie rządu przy pieniądzach Otwartych Funduszy Emerytalnych. Jego zdaniem okazały się one oszustwem większym, niż Narodowe Fundusze Inwestycyjne, które roztrwoniły narodowy majątek.

– Od 1999 roku OFE wyciągnęły od Polaków 470 mld zł – podkreślał. – Jeśli komuś  mówi się, że po latach odkładania dostanie 80 zł emerytury, to jest to jeden wielki szwindel – nie krył. Przypomniał, że OFE zostały wprowadzone za czasów, kiedy premierem był czołowy obecnie polityk Platformy Jerzy Buzek. – PiS będzie chciało przeprowadzić referendum w tej sprawie, żeby społeczeństwo zdecydowało, w jaki sposób ma wyglądać system emerytalny.

Kuchciński powiedział też, że jest zwolennikiem programu walki z kryzysem demograficznym zaproponowanym przez ekspertów prof. Piotra Glińskiego (kandydata PiS na premiera).

– Propozycja tysiąca złotych na każde dziecko w rodzinie to sensowny pomysł, który jest realnym sposobem na zatrzymanie spadku liczby dzieci w naszym kraju. Państwo powinno te pieniądze  wypłacać, bo to leży w jego interesie – zaznaczał.

Mieszkańcy powiatu nyskiego zadawali też wicemarszałkowi pytania dotyczące spraw lokalnych i państwowych.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści