POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Przemyśl: Podsumowanie Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim z udziałem Marszałka Sejmu

11 maja w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyło się podsumowanie Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim pod honorowym patronatem oraz z udziałem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Wśród zaproszonych gości byli również m.in.: wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner oraz grupa samorządowców z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem na czele.

Przed uroczystością wręczenia nagród i wyróżnień Marek Kuchciński pogratulował wszystkim młodym sportowcom, zachęcając również do uprawiania narciarstwa skiturowego. – Pamiętamy wszyscy, że już od wielu lat przedstawiciele z Podkarpacia wygrywają te zawody w całej Polsce, łącznie z Podhalańczykami. To jest rzeczywiście wyczyn. Życzę, żebyście szli właśnie tą drogą.

– Z radością objąłem patronatem kolejną edycję Podkarpackiej Ligii Dzieci i Młodzieży, popularyzującą narciarstwo alpejskie i biegowe wśród młodych ludzi. Dziś mieliśmy okazję nagrodzenia i oklaskiwania najlepszych zawodników Ligii – podsumował Marszałek.

PLDiM została reaktywowana w 2017 r. Za cel stawia sobie upowszechnianie i propagowanie narciarstwa alpejskiego i biegowego wśród młodzieży oraz integrację środowiska narciarskiego w regionie. W minionym sezonie zimowym miała miejsce jej trzecia edycja. Rywalizacja młodych narciarzy odbywała się w czterech cyklach: w Przemyślu, Ustrzykach Dolnych, Strzyżowie i Puławach. W ostatniej edycji zarejestrowano ponad 550 zawodników.

CIS

fot. Marta Olejnik

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści