POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Przemyśl: Obchody 350-lecia powstania Bractwa Świętego Józefa z udziałem Marszałka Sejmu

– Dziękujemy Ojcom Karmelitom za opiekę i trwanie przy najwyższych wartościach, jakie my – Polacy wyznajemy, w tym wartościach chrześcijańskich, od początku istnienia klasztoru na Ziemi Przemyskiej, po czasy współczesne – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas niedzielnych uroczystości z okazji 350-lecia powstania Bractwa Świętego Józefa w Przemyślu.

Marek Kuchciński odwołał się w swoim wystąpieniu do historii naszej Ojczyzny i obchodzonych w ubiegłych latach rocznicowych uroczystości 1050-lecia przyjęcia Chrztu Polski, 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej Polskiej, 100-lecia odzyskania Niepodległości, a także tegorocznych: 100. rocznicy Sejmu Ustawodawczego i 450-lecia Unii Lubelskiej. – Przypominam te rocznice, by podkreślić bardzo mocno, jak dzieje narodu polskiego, dzieje państwa polskiego, związane są z chrześcijaństwem i z Kościołem – zaznaczył marszałek Kuchciński.

W związku z obchodami 350-lecia powstania Bractwa Świętego Józefa w kościele Karmelitów Bosych w Przemyślu została odprawiona uroczysta msza św. pod przewodnictwem prowincjała o. Tadeusza Florka.

Podczas uroczystej Eucharystii Marszałek Sejmu złożył na ręce przeora klasztoru Karmelitów Bosych w Przemyślu ornat przygotowany z okazji 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej.

CIS

fot. Łukasz Błasikiewicz/ KS

karmel

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści