POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Prezydent Gruzji: Polska ma wizję, jak powinna rozwijać się Europa Środkowa i Wschodnia oraz siłę, by tę wizję realizować

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński spotkał się z prezydentem Gruzji Giorgijem Margwelaszwilim. Rozmówcy zgodzili się co do potrzeby pogłębiania współpracy w obszarze instytucjonalnym między Gruzją a Unią Europejską. Prezydent podkreślał inspirującą rolę naszego kraju: – Polska ma wizję, jak powinna rozwijać się Europa Środkowa i Wschodnia oraz siłę, by tę wizję realizować – mówił. Margwelaszwili nazwał Polskę orędownikiem gruzińskich  interesów w Europie.

Marszałek Sejmu odnosząc się do znoszenia granic przez Rosję, powiedział, że Polska niezmiennie stoi na stanowisku, że zasada nienaruszalności granic musi być obowiązująca. – Nie możemy przejść do porządku dziennego nad rosyjską agresją – przekonywał. Zaznaczył, że jedną z recept na „powrót do normalności” jest pogłębiona współpraca pomiędzy państwami o zbliżonej sytuacji względem sąsiada.

Według marszałka należy również wzmocnić współpracę międzyparlamentarną, powołać parlamentarne zgromadzenie polsko-gruzińskie, a także zastanowić się nad spotkaniami polityków, uczonych, by dzielić się doświadczeniami.

KU232795 KU232831DSCF7251_edited

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści