POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Prezes PiS na Podkarpaciu: Naszą wartością jest wiarygodność. Wszystko, co zostało zapowiedziane, zostało zrealizowane

Wiarygodność, równouprawnienie, wolność, chrześcijaństwo, polska kultura to wartości, które najmocniej wybrzmiały podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie i Rzeszowie na Podkarpaciu. Zarówno prezes PiS Jarosław Kaczyński, jak i lider okręgu Marek Kuchciński podkreślali, że dzięki partii rządzącej możliwa jest polityka równych szans, a co za tym idzie – zrównoważony rozwój Polski, szczególnie jej wschodnich rejonów.

– W ciągu czterech lat zdobyliśmy jedną, bardzo podstawową wartość, coś, co jest bezcenne. Zdobyliśmy wiarygodność – mówił prezes PiS w Krośnie. – Wszystko, co zostało zapowiedziane, zostało zrealizowane – dodał. Jarosław Kaczyński przekonywał, że dotąd nie powstała cywilizacja, która traktowała ludzi tak dobrze, która doprowadziła do równouprawnienia, która wprowadziła rozwiązania socjalne, a to wszystko powstało dzięki chrześcijaństwu.

Były premier przypomniał, że rządy Platformy Obywatelskiej były dla Polski czasem zmarnowanym. Przez osiem lat nasz kraj zamiast być reformowany, był rabowany. Zapewnił, że przy kontynuacji obecnej polityki gospodarczej za 14 lat możemy być na przeciętnym, europejskim poziomie, a służyć temu ma m.in. podnoszenie płac czy zminimalizowanie obciążeń przedsiębiorców.

– Mam nadzieję, że ta mocna mobilizacja, którą przekazał nam prezes Kaczyński, zachęci nas i będziemy mieć lepszy wynik niż w wyborach do PE. Tutaj mieliśmy ponad 65 proc., drugie miejsce w Polsce – zaczął wystąpienie poseł Marek Kuchciński.

– Rozwijamy się w regionie, ale nie byłoby takich sukcesów i takiego rozwoju Podkarpacia, gdyby nie wsparcie PiS oraz to, że potrafimy grać zespołowo, jesteśmy jedną drużyną – mówił Marek Kuchciński.

Były marszałek Sejmu przekonywał także, że współpraca lokalnego samorządu z rządem w Warszawie przynosi znakomite efekty. Jednym z nich, mającym być gigantycznym impulsem prorozwojowym regionu, jest szlak komunikacyjny Via Carpathia. – Tę drogę zawdzięczamy Lechowi Kaczyńskiemu. Moim zdaniem, panie prezesie, powinna nosić imię Lecha Kaczyńskiego – powiedział Kuchciński.

Osiągnięć wspierających zrównoważony rozwój i podnoszących atrakcyjność gospodarczą Podkarpacia posiada PiS znacznie więcej. Wymienić należy choćby:

  • odbudowę fabryki wagonów PKP w Gniewczynie
  • odbudowę przemysłu gazowo-naftowo-chemicznego (czego przykładem jest uratowanie i rozbudowa rafinerii w Jaśle i Jedliczu)
  • decyzję o budowie zbiornika Kąty-Myscowa (mającego zapewnić poprawę bezpieczeństwa nie tylko przeciwpowodziowego, ale także związanego z zasobami wody pitnej na Podkarpaciu)
  • rozwój sanockiego Autosanu (w perspektywie czterech najbliższych lat, spółka Grupy PGZ ma szansę wyprodukować 1500 pojazdów elektrycznych)
  • powstanie PKP CARGO TERMINALE w Żurawicy
  • wielki rządowy program dla Bieszczad, w którym wyróżniają się budowa Centralnego Ośrodka Sportu, kolejki gondolowej nad solińską zaporą czy kompleksowa poprawa bezpieczeństwa i wyeksponowanie walorów krajobrazowych bieszczadzkich dróg wojewódzkich.

mo

fot. źródło: Fb.com/pisorgpl

Przed konwencją wyborczą parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli w mszy św. za Ojczyznę w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k. Sanoka.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści