POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Prawo i Sprawiedliwość przeznaczyło dwa razy więcej środków na służbę zdrowia niż za rządów PO-PSL

W 2018 r. Sejm znowelizował ustawę, zwiększając nakłady na służbę zdrowia do 6 proc. PKB do 2024 roku. Dziś partia rządząca ogłasza PIĄTKĘ DLA ZDROWIA, czyli priorytety w inwestycjach mających wpłynąć na poprawę zdrowia Polaków:

  1. DWA RAZY WIĘCEJ NA ZDROWIE NIŻ ZA CZASÓW PO-PSL. Do 2024 przewiduje się przekroczenie poziomu  6 proc. PKB na zdrowie. To będzie ok. 160 mld zł, czyli ponad dwukrotnie więcej niż wydawano na ten cel w 2014 roku (73 mld). Obecnie na zdrowie Polaków PiS przeznacza o 30 mld więcej niż pod koniec rządów PO-PSL – w tym roku ok. 103 mld zł.
  2. FUNDUSZ MODERNIZACJI SZPITALI. 2 mld zł rocznie na fundusz, z którego będą mogły korzystać szpitale, a środki przeznaczać m.in. na remonty oddziałów, poprawę warunków dla pacjentów i personelu oraz zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Modernizacja obejmie też ratownictwo medyczne, inwestycje czy cyfryzację. Nie później niż w 2021 roku do e-recept, e-zwolnień i e-skierowań dołączy możliwość zapisu do lekarza bez stania w kolejce do rejestracji – przez internet lub telefon.
  3. PAKIET BADAŃ KONTROLNYCH DLA KAŻDEGO POLAKA. Nowe pakiety badań kontrolnych zostaną dostosowane do indywidualnych potrzeba Polaków – ich płci, wieku, czynników ryzyka – w celu wykrycia najgroźniejszych chorób, w tym chorób nowotworowych i kardiologicznych. Każdy otrzyma od swojego lekarza rodzinnego specjalny bon, dzięki któremu będzie mógł wykonać badania w wybranej przez siebie przychodni.
  4. KOORDYNOWANA OPIEKA NAD SENIORAMI I OSOBAMI NIESAMODZIELNYMI W KAŻDYM POWIECIE. Zostanie stworzony specjalny fundusz, z którego będzie finansowana koordynowana na poziomie lokalnym opieka nad seniorami i osobami niesamodzielnymi. W oparciu o fundusz będzie rozwijana opieka różnych formach, dostosowana do potrzeb, np. dzienne domy opieki, zakłady opiekuńczo-lecznicze. Z jednej strony zagwarantuje to pielęgnację seniorów na właściwym poziomie, a z drugiej będzie pomocą dla rodzin czuwających nad seniorami i osobami niesamodzielnymi.
  5. MILIARD ZŁOTYCH NA NAJNOWOCZEŚNIEJSZE CENTRUM ONKOLOGII W EUROPIE. W całej Polsce zostanie wdrożona krajowa sieć onkologiczna, dzięki której każdy pacjent w Polsce będzie miał zagwarantowany ten sam standard leczenia niezależnie od miejsca zamieszkania. Każdy Polak będzie mógł skorzystać z cyklicznych badań przesiewowych w tym genetycznych tak, aby jak najwcześniej wykrywać choroby.

mo

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści