POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Pożegnanie Roku Kultury Węgierskiej

Koncerty, wystawy, filmy, literatura, muzyka znad Dunaju przez rok zapełniały polską przestrzeń kulturalną.

Można było zobaczyć formy mniej znane, często niszowe, oryginalne, ale i ekspozycje poświęcone wydarzeniom znanym i ważnym z punktu widzenia wspólnej, polsko-węgierskiej historii, jak choćby rok 1956 czy Holokaust.

Rok Kultury Węgierskiej dobiega końca. Imprezy na najwyższym poziomie, duża dawka talentu i węgierskiego temperamentu czy ludowości mogą tylko utwierdzić w przekonaniu, że Węgry są krajem, z którego warto czerpać w przeróżnych dziedzinach.

Na pożegnalnym koncercie na Politechnice Warszawskiej był obecny m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wielki orędownik polsko-węgierskiej przyjaźni, wicemarszałek Sejmu, posłowie, ministrowie, ambasador Węgier.

Podczas wystąpienia wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki podkreślił, że dzięki marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu i przewodniczącemu László Kövérowi spotkań i wspólnych uroczystości było bardzo wiele. Nasza przyjaźń jest znacznie dłuższa niż ten rok, a uroczystość niczego nie kończy – powiedział.

Ryszard Terlecki mówił również o planach powołania Fundacja im. Wacława Felczaka, która dbałaby o współpracę młodych Polaków i Węgrów. Patron jest naszym wspólnym bohaterem. Legendarny krakowski profesor był żołnierzem, kurierem polskiego podziemia, więźniem komunistycznym,  jednym ze współtwórców antykomunistycznej opozycji na Węgrzech w latach 80, kiedy to młodziutkiemu wówczas Orbanowi radził założyć własną partię.

fot. Andrzej Lek/SDP

w w2 w3

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści