POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Potęga przyrody, architektura, tradycja, kultura, religia – Polska Wschodnia w kadrze Adama Bujaka

Na 440 kartach albumu fotograf Adam Bujak przybliża nam Polskę Wschodnią. 177 miejscowości pogranicza jawi się  jako wyjątkowe miejsca, nieskażone fabrykami, spalinami, do których lgną ludzie z różnych zakątków globu. Widzimy malowniczy świat wspaniałych zabytków, gór, świat przesiąknięty wolnością, patriotyczną tradycją i różnorodną kulturą.

Podczas promocji książki marszałek Sejmu Marek Kuchciński pogratulował Adamowi Bujakowi uchwycenia niezwykłego charakteru tej części Polski. Marszałek zaznaczył, że siła i potęga wyrastają z pięknej architektury, krajobrazu, przyrody. Podkreślił walory historyczne, przyrodnicze i kulturowe Polski Wschodniej, a także znakomite uchwycenie na fotografiach różnych chwil ludzkiego życia.

W albumie zamieszczonych zostało 600 zdjęć. Książka jest hołdem autora złożonym w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Teksty napisał wieloletni ordynariusz drohiczyński biskup Antoni Pacyfik Dydycz. Wydawcą jest Biały Kruk. Pod patronatem marszałka Sejmu.

fot. Marta Marchlewska

PWMMA_8494fot. zamieszczone w albumie “Polska Wschodnia”), Adam BujakDSC_0437 DSC_0435

ab

W listopadzie 2017 roku, podczas XVII Narodowego Polskiego Festiwalu Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej w Lubaczowie, marszałek Sejmu wręczył Adamowi Bujakowi statuetkę „Bogu i Ojczyźnie”. Wyróżnienie przyznawane jest przez organizatorów Festiwalu za wybitne osiągnięcia w krzewieniu kultury polskiej. Artysta fotografik przez lata dokumentował życie i pontyfikat Jana Pawła II. Adam Bujak jest laureatem wielu nagród – polskich i zagranicznych – autorem setek albumów, książek, plakatów. W tym roku z rąk Prezydenta RP otrzymał Order Orła Białego.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści