POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Poseł Kuchciński interweniuje w sprawie stanu kolei na Podkarpaciu

Dworzec PrzemyslMarek Kuchciński, poseł na Sejm RP, zwrócił się do Ministra Infrastruktury z interwencją w związku ze stale pogarszającym się stanem kolei na Podkarpaciu. Wicemarszałek skierował do Ministra następujące postulaty – zapytania:

– przeznaczenia dodatkowych pieniędzy na dalszy remont linii kolejowej Rzeszów – Przemyśl; 

– wydłużenia kursowania pociągów na linii Stróże – Biecz do Jasła jako możliwość korzystania z dogodnej formy transportu dla mieszkańców Skołyszyna i Przysieków; 

 

– przywrócenia kursowania pociągów międzynarodowych na odcinku Jasło – Zagórz – Chyrów; 

– wykorzystania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego, na modernizację linii kolejowej Rzeszów – Jasło oraz na dalszą naprawę torów Jasło – Zagórz. 

Poseł Kuchciński dodał ponadto w swojej interwencji: „Wszelkie zmiany dokonywane na kolei powinny służyć poprawie świadczonych usług. Przekształcenia gospodarcze i strukturalne na Podkarpaciu zależą również od stanu kolei. Podejmowane działania powinny doprowadzić do polepszenia sytuacji kolei, a nie – jak to się dzieje obecnie – do jej dalszej degradacji.

Na zdjęciu: budynek dworca PKP, obecnie remontowany. Modernizacja  linii PKP aż do granicy Polski w Medyce była w planach rządu J. Kaczyńskiego. W tym zamierzano odnowić budynki dworców. Obecny rząd bardzo te plany ograniczył.
Zdjęcie za: pkp.com. 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści