POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Ponad 500 tys. podpisów pod projektem ustawy ograniczającej handel w niedziele

Marszałek Marek Kuchciński spotkał się w Sejmie z przedstawicielami Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzą NSZZ „Solidarność”, organizacje społeczne, katolickie, pracownicze i pracodawców. Na ręce marszałka Sejmu złożony został projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele wraz z ponad 518 tys. podpisów obywateli. Marszałek Kuchciński podczas spotkania zadeklarował swoje poparcie dla projektu „będącego sukcesem współpracy wszystkich grup społecznych oraz cieszącego się aprobatą związków zawodowych, stowarzyszeń oraz organizacji pracodawców z branży handlowej”.

Jak poinformowali Marszałka Sejmu przedstawiciele komitetu, zgodnie z projektem zakaz handlu w niedzielę miałby dotyczyć większości placówek handlowych, w tym m.in. sklepów, stoisk, straganów, hurtowni, składów materiałów budowlanych oraz domów wysyłkowych. Przepisy objęłyby także: franczyzobiorców, przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o „umowę agencji” (z wyłączeniem stacji paliw), przedsiębiorców prowadzących handel obwoźny i obnośny.

Wyłączone z zakazu handlu byłyby m.in stacje benzynowe, piekarnie, sklepy usytuowane na dworcach kolejowych i lotniskach czy kioski z prasą. Otwarte w niedziele będą mogły być również małe, osiedlowe sklepy pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel. Projekt zakłada też ustanowienie siedmiu tzw. niedziel handlowych w ciągu roku. Sklepy mają być czynne np. w niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, Wielkanoc oraz w okresach, w których organizowane są wyprzedaże.

KA201444 KU027918 KU027948 KU028062 KU028187

 

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści