POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Polskie Radio: PiS będzie wydawał Zeszyty Polityczne

We wstępie do pierwszego numeru ,,Zeszytów” prezes Jarosław Kaczyński podkreślił, że nowe wydawnictwo powstaje ,,w chwili, gdy Polska zbliża się do politycznego przełomu”. Według Kaczyńskiego zadaniem nowego wydawnictwa jest ,,refleksja adresowana do środowiska PiS”.

Redaktorem pisma jest poseł PiS Włodzimierz Bernacki – naukowiec z tytułem doktora hab. nauk humanistycznych. W radzie programowej znaleźli się m.in. wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński i prof. Zdzisław Krasnodębski.

,,Po 23 latach od odzyskania niepodległości musimy stwierdzić, że budowa Rzeczypospolitej wolnej, sprawiedliwej, dostatniej i solidarnej nadal napotyka na przeszkody” – ocenił Jarosław Kaczyński. Jak przekonuje, dla przezwyciężenia tych przeszkód ,,musimy jeszcze raz poderwać się do wysiłku na miarę 1980 roku”.

W ,,Zeszytach Politycznych” przybliżany ma być program polityczny PiS, a także dokonania partii.

W pierwszym numerze ,,Zeszytów ” poseł PiS Piotr Naimski pisze o niepodległości i geopolityce, a inny – Krzysztof Szczerski o ,,Suwerenności w Europie i suwerenności Europy”; eurodeputowany Ryszard Legutko zastanawia się ,,Czego bronimy w Europie?”. Z kolei socjolog Zdzisław Krasnodębski napisał o ,,Suwerenności z perspektywy Berlina”.

W publikacji można też znaleźć tekst Kazimierza Ujazdowskiego ,,Konstytucja, instytucje, podmiotowość”, Pawła Szałamachy o repolonizacji banków, Elżbiety Kruk – o wolności mediów w Polsce, na przykładzie TV Trwam. Można także przeczytać relację z wrześniowego marszu ,,Obudź się Polsko” i streszczenie programu Prawa i Sprawiedliwości ,,Atlernatywa”.

Pierwszy numer ,,Zeszytów Politycznych” został zaprezentowany w czwartek w Sejmie (25 listopada tego roku – przyp. wł.).

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści