POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Polska najlepszym miejscem do życia w Europie – PiS zapowiada kolejne programy podnoszące poziom życia Polaków

Na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie przedstawiono nowe programowe  pomysły. Między innymi dwie 13. emerytury, dopłaty dla rolników na poziomie europejskim oraz najniższa pensja 3 tys. zł w 2021 oraz 4 tys. zł w 2023 roku mają sprawić, że Polska będzie najlepszym miejscem do życia w Europie. Dla partii Jarosława Kaczyńskiego równie istotną rolę, co finanse odgrywają wartości chrześcijańskie, rodzinne, ochrona życia, poczucie wolności, sprawiedliwości, bezpieczeństwa, godności i tożsamości narodowej. Niedawnej konwencji opozycji PiS przeciwstawia energię w działaniu i wiarygodność. Udowodnił, że potrafi pozyskiwać środki na programy społeczne, jak 500 plus, wyprawka dla uczniów czy 13. emerytura. Działania uszczelniające, zarówno legislacyjne, jak i administracyjne przyniosły budżetowi państwa ponad 50 mld zł.

Nieudolność w rządzeniu, ogromne straty finansowe państwa oraz afery opozycji przeciwstawiał Jarosław Kaczyński sprawności i uczciwości PiS-u. – Poprzednia formacja traktowała państwo jako zespół instytucji, które nie działały na rzecz społeczeństwa. Platforma prowadziła akcje dezorientowania społeczeństwa, szukano nowych wrogów w ramach ciągłej manipulacji– mówił prezes.

Wsparcie dla polskich rodzin, dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych, podwyżka minimalnych emerytur były clou przemówienia premier Beaty Szydło. Przypomniała także, że od 2015 PiS konsekwentnie zwiększa nakłady na opiekę zdrowotną (do 2024 r. nakłady na służbę zdrowia będą wynosiły 6 proc. PKB). Pojawi się także nowy zawód asystenta medycznego i pielęgniarki i zostanie wzmocniona opieka ambulatoryjna. Jednym z priorytetów PiS-u jest zrównoważony rozwój. Dotąd zaniedbane regiony, jak Polska Wschodnia mają wreszcie szanse na dogonienie metropolii. Szydło zapowiedziała także poprawę dobrostanu zwierząt i wsparcie rządu dla zielonego rolnictwa. – Nie zmarnujmy dobrego czasu dla Polski –zakończyła premier.

– Przedstawiamy państwu program naprawy Rzeczpospolitej. Jesteśmy w kluczowym momencie. Od wyborów Polaków zależy, czy skutecznie zwalczymy system późnego postkomunizmu. Odrzucamy widoczne gołym okiem patologie. Odrzucamy antyrozwojowe grupy interesów – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Polska nowoczesna, modernizacja placówek służby zdrowia, program stu obwodnic, remonty dworców, sieć połączeń kolejowych i drogowych prowadzących do portu z terenu każdego województwa, nowoczesna szkoła, skokowe podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. euro do miliona euro, a w przyszłości do dwóch milionów euro, ZUS od dochodów, nacisk na odnawialne źródła energii i czyste powietrze, modernizacji służb mundurowych – to najważniejsze zapowiedzi premiera.

Gdybyśmy użyli terminologii sportowej, to hattrick Kaczyńskiego był rozgrzewką w meczu z opozycją. Po celnych podaniach Szydło i Morawieckiego można przestać liczyć bramki, bo wynik na korzyść PiS-u jest miażdżący.

mo

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści