POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Polityka oparta na wiedzy i dyskusji – Konwencja Programowa PiS

Ponad 10 000 uczestników, prawie 500 panelistów i ekspertów, 16 sesji głównych, 70 paneli specjalistycznych przy obecności prawie 200 dziennikarzy – przez trzy dni w Katowicach trwała Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości. W tym czasie poruszono tematy związane m.in. ze współczesnymi problemami miast i wsi, edukacją, zdrowiem, nauką, zrównoważonym rozwojem, inwestycjami, technologiami przyszłości, małymi i średnimi przedsiębiorstwami, odnawialnymi źródłami energii czy polityką zagraniczną.

Tak jak przed czterema laty, PiS zaczął kampanię wyborczą do parlamentu od Śląska. Celem konwencji, jak mówił prezes Jarosław Kaczyński, jest dobra praca dla Polski, jeszcze lepiej służąca Polakom. – Rozwój nauki i techniki daje nam wiele zasobów. W sferze organizacji naszego życia publicznego, społecznego i gospodarczego musimy umieć z nich skorzystać – powiedział prezes. – W trakcie tej konferencji musimy myśleć także o dalszej perspektywie, nie tylko na najbliższe 4 lata, bo tylko wtedy można odnosić sukcesy… Dobry czas Polski i Polaków musi trwać, bo Polska jest dla nas wielką wartością – przekonywał.

Podsumowując Konwencję, Jarosław Kaczyński mówił m.in.: Model uprawiania polityki opartej na dyskusji i wiedzy, jest najlepszy z możliwych. Nie jest moją rolą wspieranie opozycji, jednak niech ona dla dobra Polski weźmie to pod uwagę.

MO

fot. Marta Olejnik

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści