POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Podkarpackie struktury Prawa i Sprawiedliwości w Starej Wsi uczciły sukces wyborczy

03W sobotę, 5 grudnia br. około godz. 14.00 zakończyło się w Starej Wsi spotkanie członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z województwa podkarpackiego zorganizowane przez Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Marka Kuchcińskiego.

Uroczyste spotkanie podsumowujące dwie zwycięskie kampanie wyborcze (wybory prezydenckie i parlamentarne)  rozpoczęło się od Mszy Świętej sprawowanej w bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi. Eucharystii sprawowanej w intencji Ojczyzny przewodniczył gospodarz miejsca, rektor-proboszcz O. Jan Gruszka, homilię natomiast wygłosił ks. dr Waldemar Janiga. Po Mszy Świętej odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Dziewczęcego Chóru „SOUL” z Sanoka pod dyrekcją Moniki Brewczak. W uroczystościach uczestniczyli Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, posłowie i senatorowie, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz radni sejmiku na czele z Przewodniczącym Jerzym Borczem.

Druga część uroczystości odbyła się w starowiejskim refektarzu ojców Jezuitów. Tam głos zabrał Marszałek Marek Kuchciński, który zwrócił uwagę na konieczność przeprowadzenia zmian w wielu obszarach państwa polskiego. Podkreślił, że bez uporządkowania choćby spraw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym realizacja programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości nie będzie możliwa. Po przyjętym burzą oklasków przemówieniu nastąpiła ceremonia wręczania upominków przygotowanych przez Gabinet Marszałka kandydatom do Sejmu, którzy nie zdobyli mandatu. Następnie uhonorowano osoby zaangażowane w Korpus Ochrony Wyborów oraz pełnomocników powiatowych i gminnych PiS.

Następnie o głos poproszony został Marszałek Województwa Podkarpackiego, który pogratulował Marszałkowi Sejmu objęcia tak ważnego stanowiska. Opowiedział o planach rozwoju dotyczących województwa i zaprosił na uroczystość odsłonięcia pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej przed Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie (13 grudnia br.). Wyraził również zadowolenia ze zmiany władzy centralnej licząc na większą skuteczność w sprawach ważnych dla południowo-wschodniej Polski.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poprosił Posła Andrzeja Matusiewicza o wyjaśnienie zebranym tego, co dzieło się w ostatnim czasie wokół Trybunału Konstytucyjnego. Po tym wystąpieniu wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Każdy otrzymał również pamiątkowe gadżety z logo Prawa i Sprawiedliwości. 

{gallery}005_2015/12/05/Podkarpackie_PiS{/gallery}

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści