POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Podkarpackie Spotkanie Noworoczne PiS w Rzeszowie

 

W niedzielę (29 stycznia) w Rzeszowie, po Mszy świętej w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej (odprawionej w miejscowym kościele p.w. Matki Boskiej Kaletyńskiej), odbyło się w ogromnej stołówce Politechniki Rzeszowskiej Spotkanie Noworoczne Prawa i Sprawiedliwości”. Paruset członków i sympatyków tej partii, przybyłych z całego Podkarpacia, miało okazję nie tylko złożyć sobie opłatkowe życzenia, ale także zaczerpnąć sporo optymizmu i wiary w realność zwycięstwa partii w następnych wyborach samorządowych i parlamentarnych.

 

Poseł Andrzej Szlachta z Rzeszowa, rozpoczął powitanie uczestników od przewodniczącego Rady Regionalnej PiS na Podkarpaciu, wicemarszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, którego określił jako głównego inicjatora i współorganizatora spotkania opłatkowego. Witał też gościa honorowego, przybyłego z północy kraju, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS, Joachima Brudzińskiego. Obok nich, za stołem honorowym zasiedli podkarpaccy politycy: poseł do Parlamentu Europejskiego z Mielca – Tomasz Poręba, posłanka Józefina Hryniewicz, poseł Stanisław Ożóg, a także duchowni – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej – ks. Stanisław Słowik oraz miejscowy proboszcz, ks. Henryk Brzeźniecki. Wśród setek osób poseł Szlachta zauważył na sali i przywitał m.in. przewodniczącego regionu rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”, Wojciecha Buczaka, a także legendarnego pierwszego przewodniczącego „Solidarności” w tym regionie – Antoniego Kopaczewskiego.

{gallery}podkarpackioplatek{/gallery}

Marszałek Kuchciński w swoim wystąpieniu wspomniał najważniejsze wydarzenia minionego roku i dziękował członkom partii za dotychczasową współpracę. Jednocześnie zachęcał do szczególnie wytężonej pracy organicznej w rozpoczętym 2012 roku. Ta pozytywistyczna praca ma prowadzić do zreorganizowania szeregów i dobrego przygotowania się do mających się odbyć za dwa lata wyborów samorządowych oraz do Parlamentu Europejskiego, a następnie do wyborów parlamentarnych w kraju. Nasilające się ostatnio masowe protesty szeregu grup społecznych (służb mundurowych, nauczycieli, pracowników służby zdrowia, młodzieży) przeciwko polityce rządu, sprawiają, że – jak stwierdził mówca – Być może już w tym roku będziemy bardzo mocno domagali się razem z innymi, że nadszedł czas na zmiany, że trzeba będzie dokonać przyśpieszenia, że trzeba dać prawdziwe świadectwo tego, kto jest po stronie Polski i Polaków – a kto po stronie tych, którzy myślą kategoriami wąskiej grupy interesów, establishmentu, i nie reprezentują interesów całego narodu. Partia władzy wspiera tylko najbogatszych i najsilniejsze regiony, a w polityce międzynarodowej woli współpracować z Berlinem i Moskwą, aniżeli dbać i zabiegać o suwerenność własnego narodu.

 

Tymczasem, jak podkreślił marszałek Kuchciński, dla Prawa i Sprawiedliwości niepodległość i suwerenność Polski jest wielką wartością. Trzeba o nią zabiegać i walczyć na wszystkich poziomach. Bardzo ważna dla PiS-u jest solidarność z rencistami, emerytami, studentami. PiS jest też po stronie „żołnierzy wyklętych”, którzy walczyli po wojnie z władzą komunistyczną. Dzień 1 marca będzie świętem żołnierzy wyklętych, co zostało uchwalone przez Sejm, zresztą nie bez oporu rządzących. Jedną z zasadniczych spraw dla Prawa i Sprawiedliwości jest też popieranie samorządów terytorialnych, które są niestety ignorowane i niedofinansowane przez rząd, mimo tego, że załatwiają ponad 90 procent spraw dotyczących obywateli.

 

Na koniec wicemarszałek Sejmu życzył członkom Prawa i Sprawiedliwości udanej reorganizacji i wspólnego marszu do wyborczego zwycięstwa.

 

Poseł Joachim Brudziński przypomniał, że parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, działając ponad podziałami politycznymi, złożyli propozycje szeregu merytorycznych poprawek do budżetu państwa na 2012 rok. Wiele poprawek dotyczyło budżetowego wsparcia dla niezwykle potrzebnych inwestycji dla Podkarpacia. Niestety, wszystkie te poprawki zostały przez koalicyjną większość odrzucone, a głosowali przeciwko nim także podkarpaccy parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Mówcie o tym w waszych miejscowościach, żeby ci, którzy poparli w wyborach PO i PSL mieli świadomość tego, że głosowali na osoby, które podniosły rękę przeciwko środkom mogącym tu napłynąć i wesprzeć rozwój Podkarpacia – powiedział Joachim Brudziński zwracając się do uczestników spotkania opłatkowego.

 

Nawiązując do ostatnich protestów polskiej młodzieży, poseł Brudziński argumentował: Ci młodzi ludzie wychodzą dziś na ulice, bo ta władza, która nazwała się „obywatelską”, jest w istocie antyobywatelską i chce zawłaszczyć jedyny w naszym kraju obszar wolności słowa, jakim jest Internet.

 

Przypomniał niezwykle brutalną walkę obozu władzy z Telewizją „Trwam”, która: Jest jedyną stacją telewizyjną obiektywnie przedstawiającą to wszystko, co w ostatnich latach dzieje się w Polsce. Przypomniał też: Ta władza zachęca (dot. wypowiedzi ministra spraw zagranicznych – przy. red.) Niemcy do dominacji w Europie, a śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, w której zginęli najważniejsi obywatele RP i generalicja natowska, oddaje w ręce Moskwy. Wraz z głównymi środkami masowego przekazu, przez prawie dwa lata popiera kłamstwa rosyjskie, szarga honor polskiego generała i polskich pilotów. Wierzę, że następne wybory wygramy, bo ludziom otwierają się oczy; bo młodzi ludzie zostali oszukani przez Platformę Obywatelską i obudzili się w innym państwie, niż to, za którym być może głosowali. (…) PiS zwycięży, i to zwycięstwo wyjdzie przede wszystkim stąd, z Podkarpacia.

 

Po wystąpieniach polityków, pozdrowienia od księdza biskupa, pasterza diecezji, przekazał drogim przyjaciołom z PiS-u i Solidarności, ks. Stanisław Słowik. Ksiądz biskup wyraża wdzięczność za walkę o życie i wyraża nadzieję, że w końcu będzie ona zwycięska – powiedział duchowny, dyrektor Caritasu Diecezji Rzeszowskiej.

 

Spotkanie uświetnił występ chóru i orkiestry „Echo Sakrosongu”. Dla nikogo nie zabrakło smacznych pierogów z barszczem, przystawek oraz gorących napojów i ciastek.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści