POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

PiS w Rzeszowie o bezrobociu

Wartość pracy i dramat bezrobocia w dobie kryzysu. Bezrobocie jako skutek błędów polityki państwa”. Tak brzmiał temat spotkania, które 13 października 2012 roku odbyło się w Rzeszowie z inicjatywy wicemarszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób: parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele środowisk akademickich.

Wicemarszałek Kuchciński, wskazując na błędy polityki państwa, których skutkiem jest rosnące bezrobocie, mówił o źle przeprowadzonej transformacji systemowej, podczas której zlikwidowano w Polsce niemal cały przemysł, większość zakładów pracy, a tym samym 5 mln miejsc pracy. Wyliczał również błędy polityki finansowej i podatkowej obecnego rządu.

Akcentował źle i nieskutecznie wykorzystywane fundusze unijne, które są wydawane na mało efektywne szkolenia, a nie na tworzenie miejsc pracy. Podczas spotkania dyskutowano również o działaniach, jakie należy podjąć, by zmniejszyć bezrobocie.

„Widzę możliwości zatrudnienia w usługach, w rolnictwie. Trzeba pomóc rolnikom rozwijać produkcję żywności wysokiej jakości, która wymaga dużo pracy i jest droga – na nią rośnie zapotrzebowanie w Europie” – mówiła poseł PiS, Józefa Hrynkiewicz. „Wzorem Niemiec, w sytuacji, gdy spada koniunktura, państwo powinno włączyć się w uzupełnienie płac pracowników” – proponowała.

PiS zapowiada kolejne spotkania z wyborcami na Podkarpaciu. Będą one dotyczyć m.in. edukacji i ochrony zdrowia.

Źródło: Radio VIA.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści