POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

PiS liczy na ponad połowę radnych w Rzeszowie

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rzeszowa poseł Andrzej Szlachta powiedział w poniedziałek, że jego ugrupowanie w najbliższych wyborach samorządowych “prognozuje wynik ponad 13 mandatów” w 25-osobowej radzie miasta.

“Idziemy do wyborów bardzo silna drużyną. Chcemy po dwunastu latach przywrócić w organie stanowiącym miasta Rzeszowa większość. Prognozujemy wynik ponad 13 mandatów, co pozwoli samodzielnie wpływać na najważniejsze decyzje samorządu Rzeszowa” – powiedział Szlachta na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Zapowiedział, że PiS przedstawi m.in. program poprawy układu komunikacyjnego miasta, chce też “unowocześnić oświatę” oraz “ożywić działanie obywateli; budżet obywatelski nie ma być budżetem propagandowym, ale realnym wpływem na inwestycje”. “Idziemy pod hasłem +Rzeszów czas na zmiany+” – podkreślił Szlachta.

Obecny na konferencji wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński wskazał, że “Szlachta jest kandydatem całej wielkiej, zjednoczonej prawicy i ma wielkie szanse, żeby wygrać wybory”.

Przypomniał, że na Podkarpaciu PiS wystawiło swych kandydatów na prezydentów “we wszystkich miastach prezydenckich” regionu, ponad 50 kandydatów na burmistrzów oraz blisko 100 kandydatów na wójtów.

Obecny poseł PiS Andrzej Szlachta, w latach 1999-2002 był już prezydentem Rzeszowa. W poszczególnych okręgach listy tej partii otwierają m.in.: obecni radni Rzeszowa Robert Kultys i Waldemar Szumny, dyrektorka szkoły społecznej Grażyna Szarama oraz jeden z najmłodszych kandydatów, 27-letni Marcin Fijołek.

W Rzeszowie o fotel prezydenta konkurują: dotychczasowy prezydent Tadeusz Ferenc, który startuje z własnego komitetu wyborczego, a jest wspierany m.in. przez PO, SLD i PSL; były prezydent miasta i poseł PiS Andrzej Szlachta oraz Krzysztof Prendecki z Kongresu Nowej Prawicy i liderka Twojego Ruchu na Podkarpaciu Marta Niewczas.

W wyborach samorządowych w 2010 r. Ferenc wygrał w I turze – uzyskał 53,25 proc. głosów. Kolejne miejsca w wyborach na prezydenta miasta zajęli wtedy: Jerzy Cypryś (PiS) – 34,86 proc., Andrzej Dec z PO – 7,59 proc., Wiesław Walat (KWW Rzeszowianie Razem) – 2,77 proc., Jerzy Maślanka (Komitet Wyborczy Nasz Dom Rzeszów) – 1,53 proc. Z kolei do rady miasta cztery lata temu KWW Tadeusza Ferenca “Rozwój Rzeszowa” wprowadził 11 radnych, PiS -9, a PO – 5.

Źródło: PAP

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści