POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Ostatnie pożegnanie poseł Jolanty Szczypińskiej

Prezydent, marszałek Sejmu, marszałek Senatu, premier, parlamentarzyści i ministrowie towarzyszyli w ostatniej drodze posłance na Sejm RP Jolancie Szczypińskiej. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła msza święta w kościele Mariackim w Słupsku, w czasie której koleżankę z pracy i przyjaciółkę żegnali m.in. prezydent Andrzej Duda i prezes Jarosław Kaczyński.

– Droga Jolu (…) Pani poseł Szczypińska, była po prostu Jolą. Była pielęgniarką z powołania, by pomagać drugiemu człowiekowi bez reszty. Służyła bliźniemu i Bogu, Polsce, taka była do końca. Nigdy się nie bała i w Solidarności i w obliczu choroby. Dziękuję Joli za piękne życie i za to, co zrobiła dla Polski – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– Przyszło mi z wielkim smutkiem pożegnać wieloletnią posłankę, wiceprzewodniczącą klubu PiS panią poseł Jolantę Szczypińską. Dla wielu z nas, także dla mnie była przyjaciółką, Jolą. Nie zgodziła się, by jej życie zostało zdeterminowane przez miejsce pochodzenia i status społeczny. Wybrała drogę walki o sprawiedliwość i dobro. O to, żeby Polska była wolna. Jola była wyjątkową osobą, potrafiła zdobyć się w tej dobroci na bardzo wiele.  Gdy była ciężko chora, jechała pociągiem, z przesiadkami nocą do umierającej przyjaciółki, która prosiła ją o ostatnie spotkanie. Taka była Jola… Gdy nie miała z czego żyć, to zbierała grzyby, by przeżyć. Była osobą radosną, pełną uśmiechu, gotowości do pomocy innym i wspólnej zabawy, do tego, by być z innymi szczęśliwą. Także w ostatnich tygodniach życia, w ostatniej rozmowie mówiła o sprawach społecznych, sprawach partii – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Za wybitne osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce Prezydent Andrzej Duda nadał śp. Jolancie Szczypińskiej pośmiertnie Krzyż Komandorski z gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Jolanta Szczypińska była posłem na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji, wiceprzewodniczącą KP Prawo i Sprawiedliwość. Zmarła 8 grudnia 2018 r. Miała 61 lat. Spoczęła w grobie rodzinnym na cmentarzu komunalnym w Słupsku.

fot. Łukasz Błasikiewicz/ Sejm
LB1_5731_1 (1)LB1_5711 LB1_5723LB1_5894 LB1_5991

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści