POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Odsłonięcie Memoriału Smoleńskiego w Dębicy

14W dniu 12 kwietnia (sobota) br. w Dębicy odbyło się uroczyste poświęcenie „Memoriału Smoleńskiego” z udziałem licznie zgromadzonych gości i mieszkańców miasta. W uroczystości wzięli udział: Wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości oraz samorządowcy.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Społeczny Komitet Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego i Pozostałych Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Dębicy, stanął Memoriał z umieszczoną pod nim symboliczną ziemią smoleńską.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele świętej Jadwigi, z udziałem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Koncelebrowali ją wszyscy proboszczowie parafii dębickich i wielu proboszczów oraz księży z parafii i gmin sąsiednich.

Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na Plac Mikołajkowów gdzie Miejska Orkiestra Dęta odegrała hymn państwowy. Na placu, w widocznym miejscu znajdował się baner z wymownym cytatem pochodzącym z poezji Zbigniewa Herberta: 10.04.2010 DĘBICA PAMIĘTA: NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ – TRACI SUMIENIE.

Następnie przed pomnikiem delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści